Początki bilarda sięgają XV wieku. Zasady gry w bilard zna każdy i pewnie każdy nie raz w niego grał. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem tej gry jest nie tylko technika, czy umiejętności, ale także sprzęt jakim gramy oraz na czym gramy.

Data dodania: 2010-04-16

Wyświetleń: 2063

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Podstawowymi elementami gry w bilard są:

Stół - zazwyczaj prostokątny w stosunku boków 1 do 2Kij - dobrej jakości kij wykonany jest z klonu, a jego boki zwężają się w celu uzyskania odpowiednich właściwości. Bila - wykonana z tworzyw sztucznych wysoce odporna na pękanie i rysowanie.

Na rynku wiele jest sprzętu bilardowego, który takim sprzętem jest tylko z nazwy. Dziurawe sukna stołów, krzywe kije, porysowane bile, czy nawet krzywa powierzchnia klubu bilardowego sprawia, że gra w bilard staje się bardzo amatorska i zarazem nie przynosząca pożądanej satysfakcji z gry. Jeżeli chodzi o stoły to niestety nie każdy z nas może sobie na taki stół pozwolić zarówno ze względów finansowych, jak i logistycznych, bo przecież do ulokowania takiego stołu również potrzebna jest przestrzeń. Natomiast każdy, kto choć w małym stopniu podchodzi do tej gry profesjonalnie i zależy mu na dobrych właściwościach powinien zaopatrzyć się w swój własny kij. Ceny kijów bilardowych oscylują w granicach 200 zł. Najtańszy kij kosztuje około 20 zł i chociaż nie jest on najwyższej klasy to zawsze jest „Twój" i masz pewność, że nie jest krzywy, ani nie grało nim 1000 innych osób. Do każdego kija można dokupić również dodatkowe akcesoria, takie jak futerał, czy kreda.  

Wybierając akcesoria bilardowe najczęściej kierujemy się ich ceną. Czasami jednak warto dorzucić parę groszy i cieszyć się zarówno dobrym sprzętem, jak i lepszą grą i co za tym idzie większą satysfakcją.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena