Początek kwietnia jest momentem, gdy zaczyna się sezon turystyczny w największych miastach w Polsce. Coraz cieplejsza i słoneczniejsza pogoda przyciąga turystów nie tylko na zamiejskie, górskie, czy nadmorskie wypady, ale również do zwiedzania miast.

Data dodania: 2010-04-08

Wyświetleń: 1638

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Od dłuższego czasu ilość atrakcji proponowanych przez największe miasta w Polsce dla odwiedzających jest coraz większa i atrakcyjniejsza.
Na przykładzie Wrocławia łatwo zauważyć jak miasta starają się przyciągać turystów i ich portfele.
Od lat odbywające się imprezy cykliczne takie jak Przegląd Piosenki Aktorskiej, Wratislavia Cantans, czy Wrocławski Festiwal Jazzowy Jazz nad Odrą stają się coraz większymi wydarzeniami o skali nie tyle już krajowej, co europejskiej. Wystarczy wspomnieć, że tegoroczną edycję wygrała Zvezdana Novaković pochodząca ze Słowenii.
Niezwykle szybko rozwija się oraz umacnia swoją pozycję festiwal Era Nowe Horyzonty, który promuje nowe nurty w kinematografii, oraz przybliża tak egzotyczne dla nas produkcje jak np. nowozelandzkie, islandzkie, irańskie etc.
Oczywiście to są tylko imprezy cykliczne, a miasto szczyci się również niesamowitą architekturą, która w sporej części został już odrestaurowana (Stare Miasto). Znajdzie tutaj swoje miejsce każdy fan architektury europejskiej i jej rozwoju na przestrzeni wieków. Miasto oferuje wiele innych atrakcji. Dla tych, którzy chcieliby zwiedzić miasto tysiąca mostów od strony rzeki są rejsy Wrocław przeprowadzane na statkach wycieczkowych. Jest również ZOO, jedno z największych w Europie, również po małej modernizacji.
A do wszystkiego zapraszają tajemnicze krasnale, których coraz więcej i więcej pojawia się na wrocławskich ulicach. Prawdziwie magiczne miasto.
Czy zatem udaje się nam nadganiać najpopularniejsze miasta europejskie ? Na pewno tak. Do tego przyznać trzeba, że pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu nowych atrakcji na pewno przebijamy europejskie potęgi.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena