Od dłuższego czasu ilość atrakcji proponowanych przez największe miasta w Polsce dla odwiedzających jest coraz większa i atrakcyjniejsza.
Na przykładzie Wrocławia łatwo zauważyć jak miasta starają się przyciągać turystów i ich portfele.
Od lat odbywające się imprezy cykliczne takie jak Przegląd Piosenki Aktorskiej, Wratislavia Cantans, czy Wrocławski Festiwal Jazzowy Jazz nad Odrą stają się coraz większymi wydarzeniami o skali nie tyle już krajowej, co europejskiej. Wystarczy wspomnieć, że tegoroczną edycję wygrała Zvezdana Novaković pochodząca ze Słowenii.
Niezwykle szybko rozwija się oraz umacnia swoją pozycję festiwal Era Nowe Horyzonty, który promuje nowe nurty w kinematografii, oraz przybliża tak egzotyczne dla nas produkcje jak np. nowozelandzkie, islandzkie, irańskie etc.
Oczywiście to są tylko imprezy cykliczne, a miasto szczyci się również niesamowitą architekturą, która w sporej części został już odrestaurowana (Stare Miasto). Znajdzie tutaj swoje miejsce każdy fan architektury europejskiej i jej rozwoju na przestrzeni wieków. Miasto oferuje wiele innych atrakcji. Dla tych, którzy chcieliby zwiedzić miasto tysiąca mostów od strony rzeki są rejsy Wrocław przeprowadzane na statkach wycieczkowych. Jest również ZOO, jedno z największych w Europie, również po małej modernizacji.
A do wszystkiego zapraszają tajemnicze krasnale, których coraz więcej i więcej pojawia się na wrocławskich ulicach. Prawdziwie magiczne miasto.
Czy zatem udaje się nam nadganiać najpopularniejsze miasta europejskie ? Na pewno tak. Do tego przyznać trzeba, że pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu nowych atrakcji na pewno przebijamy europejskie potęgi.
Nazwa „Lechistan” nie jest przypadkowym wyborem, lecz celowym nawiązaniem do legendy i symboliki narodowej, podkreślającą związek z historycznymi korzeniami Polski. Pojawienie się tej nazwy na polskich statkach handlowych było przejawem nie tylko patriotyzmu, ale także próbą przypomnienia o możliwych, choć często pomijanych w oficjalnej historiografii, aspektach polskiej przeszłości. Dlaczego właśnie „Lechistan” i co symbolizował dla Polaków?