Obrazy sławnych artystów to bardzo drogie obiekty pożądania. Ich ceny na aukcjach osiągają często niebotyczne kwoty. Nawet ponad 100 mln dolarów można zapłacić za najdroższe płótna takich artystów jak Jackson Pollock, czy Gustav Klimt.

Data dodania: 2010-03-29

Wyświetleń: 2422

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Niestety dla większości z nas takie kwoty to wymarzony dorobek życia, a nie pieniądze, które można wydać na jeden obraz. To, co jest dostępne dla mniej zamożnych osób to obrazy młodych początkujących artystów, które zwykle nie kosztują dużo, jeżeli artysta nie jest jeszcze sławny. Niestety rozpoznanie prawdziwego talentu jest nie lada wyzwaniem. Trzeba dobrze się orientować w najnowszych trendach i sztuce w ogóle, żeby wiedzieć na przykład czy to, co prezentuje nam artysta nie jest kopiowaniem metod wymyślonych przez innych, albo czy jego dzieła to prawdziwa sztuka, czy tylko dobre rzemiosło. Jest wiele osób, które specjalizują się właśnie w odkrywaniu młodych talentów i inwestowaniu w ich twórczość w nadziei, że kiedyś dużo na tym zarobią.

Kupowanie dzieł młodych artystów wymaga też dobrych kontaktów w ich środowisku, żeby wiedzieć, kiedy skończyli nad czymś pracować i mają jakieś obrazy na sprzedaż. Nie ogłasza się tego w prasie, więc dowiedzieć się można tylko od nich, albo ich znajomych. Musimy, więc trzymać rękę na pulsie, ponieważ osób zajmujących się szukaniem nie odkrytych talentów jest sporo i trzeba uważać, żeby ktoś nas nie ubiegł.

Jest też inne rozwiązanie tego problemu, jeżeli mamy trochę więcej gotówki i nie chcemy czekać aż artysta sam z siebie coś wyprodukuje, to możemy zdecydować się na obrazy na zamówienie. W takim wypadku będziemy musieli zapłacić zwykle więcej niż za gotowy obraz, ale będziemy pewni, że artysta będzie malował specjalnie dla nas i możemy nawet zlecić mu temat, albo osobę do namalowania.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena