Droga do niezależności finansowej, bycie inwestorem wymaga od nas podejmowania wielu działań, zdobywania wiedzy, modyfikowania nawyków, radzenia sobie z emocjami.  Mądrze wybieraj swoje najbliższe grono.  Otaczaj się ludźmi pozytywnie myślącymi i podejmującymi konkretne działania w oparciu o wiedzę, przemyślane plany.

Data dodania: 2010-03-29

Wyświetleń: 2180

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Moje grono

Droga do niezależności finansowej, bycie inwestorem wymaga od nas podejmowania wielu działań, zdobywania wiedzy, modyfikowania nawyków, radzenia sobie z emocjami.

Mądrze wybieraj swoje najbliższe grono.

Znasz takie przysłowie - „jeśli wejdziesz między wrony musisz krakać jak one"? Jeżeli chcesz dokonać ważnych zmian w swoim życiu warto mieć wokół siebie ludzi, którzy Cię wesprą. Omijaj z daleka osoby, które jedynie narzekają na świat wokół. Otaczaj się ludźmi pozytywnie myślącymi i podejmującymi konkretne działania w oparciu o wiedzę, przemyślane plany.

Zasady Bogatej Kobiety [1]

1. Zdobywaj wiedzę

2. Zaczynaj od czegoś małego (stopniowo rozwijaj się)

3. Podejmuj ryzyka finansowe związane z niewielkimi kwotami

4. Blisko domu

5. Bądź gotowa wygrać

6. Moje grono

7. Inwestowanie to proces

8. Ucz się nieustannie

9. Baw się

Co oznacza najbliższe grono? To wszyscy ludzie wokół Ciebie, którzy mogą Cię wspierać, doradzić. Dlaczego ważne jest aby świadomie dobierać znajomych, przyjaciół? Ponieważ oprócz wsparcia możesz otrzymać od swojego grona słowa przestrogi, krytyki. Przyjrzyj się czy czyjeś wątpliwości oparte są na rzetelnej wiedzy i racjonalnym podejściu i doświadczeniach danej osoby. Jeżeli otrzymujesz krytyczne wskazówki warto zapytać skąd dana osoba ma wiedzę. Warto bowiem uczyć się na cudzych błędach.

Zaczynając działania jako inwestor potrzebujemy wielu informacji. Zbudowanie grona osób, które mają podobne podejście do pieniędzy, inwestowania, niezależności finansowej pozwoli szybko zdobywać wiedzę, dzielić się swoimi zamierzeniami. Jednocześnie uzyskamy wsparcie i zrozumienie dla naszych decyzji.

W jaki sposób rozpocząć rozwijanie i tworzenie wokół siebie grupy osób mających podobne do naszych zainteresowania lub cele? Aktualnie jest to dużo łatwiejsze niż kiedyś. Na portalach społecznościowych możemy poszukać danej grupy lub założyć własną. Warto poszukać grup dyskusyjnych lub forów o ważnej dla nas tematyce. Wiele osób posiada własne blogi, gdzie dzieli się swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Nie można zapomnieć o poszukaniu takich osób, które będą dla nas mentorami. Będą wskazywały nam najwłaściwsze rozwiązania głównie poprzez własne działania, sukcesy oraz wnioski jakie wyciągają z porażek. Ucz się od innych osób. Jeżeli chcesz inwestować ucz się od ludzi, którzy inwestują. Jeżeli chcesz budować niezależność finansową ucz się od osób, które idą drogą niezależności. Może chcesz mieć własną firmę? Otocz się ludźmi, którzy mają firmy, lubią prowadzić własny biznes. Czytaj na ten temat.

Poszukaj grup i klubów gdzie członkowie spotykają się w celu edukacji, dyskusji i wymiany doświadczeń (kluby cashflow, grupy networkingowe, portale dla kobiet) i przyłącz się. Bądź aktywna.

W naszym życiu funkcjonujmy w różnych grupach społecznych i mamy role do spełnienia. Od nas zależy jak będzie wyglądało nasze najbliższe grono. Kim będą nasi znajomi, przyjaciele. Możliwe, że dokonując zmian w życiu część osób się od nas odsunie, od części my się odsuniemy. Nie wszyscy będą zadowoleni z tego co robimy, jakie działania podejmujemy. Ważne aby otaczali nas ludzie szczerze życzący nam wszystkiego co w życiu najlepsze.

Słuchajmy tego co mówią inni, miejmy jednak świadomość czy mówią o rzeczach na których się znają, jaki jest ich stosunek do danej sprawy (np. samodzielności kobiet, niezależności finansowej, samodoskonalenia). Jeżeli słuchamy kogoś to jednocześnie nie bójmy zadać się pytań: skąd to wiesz, na czym opierasz to przekonanie, ile zainwestowałeś w daną rzecz, jakie są Twoje sukcesy finansowe itp. Poznawanie nowych osób poszerzy nasze horyzonty, wiedzę, zbuduje naszą wiarę w sukces. Dlatego warto otaczać się ludźmi, którzy pozytywnie na nas działają i ich przesłanie wobec nas jest szczere.

Razem łatwiej jest działać i uczyć się na bazie różnych doświadczeń. Z początku nasze grono będzie małe z czasem rozrośnie się i wzmocni. Moc i siła jaka będzie z niego płynęła zależy od tego kim są poszczególni ludzie, na ile są zaangażowani w daną sprawę.

Poszukaj wśród rodziny i najbliższych znajomych pozytywnych i negatywnych przykładów inwestowania. Zastanów się co te osoby różni? Jakie wnioski możesz z tego wyciągnąć? Zapytaj każdą z tych osób co robili, jakie podejmowali decyzje. Dzięki zwykłym rozmowom zaoszczędzisz bardzo dużo czasu i pieniędzy. Poznanie dobrych rozwiązań i wiedza o błędach jakie można popełnić jest nieoceniona.

 Polecam Ci:

Moją stronę www.kobieta-sukcesu.pl

Goldenline : www.goldenline.pl

Profeo: www.profeo.pl

BNI: www.bnipolska.pl

Akademia Kobiet Sukcesu: www.kobietyisukces.pl

Biznes na obcasach: www.biznesnaobcasach.pl

 Napisz do mnie jeżeli chcesz się podzielić swoimi doświadczeniami w dziedzinie inwestowania: [email protected]

 [1] Kim Kiyosaki - Bogata kobieta - 9 zasad bogatej kobiety

Licencja: Creative Commons
0 Ocena