Organizacja ślubu, to poważne wyzwanie. Ilość rzeczy, o jakie musimy zadbać i czasu który trzeba na nie poświęcić jest tak ogromna, że osoba która nie miała z tym doczynienia pewnie nie uwierzyłaby widząc jak to wygląda.

Data dodania: 2010-03-20

Wyświetleń: 1769

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Organizowanie imprez takich jak ślubów i wesel wymaga od nas wiele czasu i zapalu. O co trzeba zadbać? Przede wszystkim kościół i miejsce na wesele, ale to tylko początek. Wiadomo, że bardzo ważne są stroje, trzeba zadbać o transport do kościoła, fotografa, kamerzystę, zaproszenia dla gości, catering na wesele itp. To jakie będziemy mieli możliwości w tym zakresie, zależy od miasta, w którym mieszkamy. W każdym mieście trochę inaczej wygląda organizacja ślubów. Kraków niech będzie naszym przykładem, ponieważ akurat to miasto dobrze znam.

Przede wszystkim musimy zarezerwować kościół, jeżeli chcemy żeby nasz ślub odbywał się w centrum, musimy o tym pomyśleć kilka miesięcy przed terminem, a czasami w przypadku niektórych kościołów nawet rok. Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji, gdzie chcemy mieć zorganizowane wesele, czy potrzebujemy wynająć jakąś knajpę, czy mamy jakieś swoje miejsce na przykład domek swój, albo znajomych za miastem. Jeżeli mamy już pewność co do tych dwóch kwestii dobrze jest się zastanowić czy przy reszcie przygotowań nie pomogliby nam konsultanci ślubni. W Krakowie znajdziecie ogromną ofertę takich usług, więc nie powinniśmy mieć problemu z znalezieniem kogoś, jeżeli uznamy, że sami nie damy sobie rady.

Niezależnie od tego czy pomaga nam konsultant, czy nie jeszcze wiele przed nami. Przede wszystkim musimy zdecydować czym pojedziemy na ślub, jakie będą zaproszenia, w jakich strojach będziemy się pobierać, a to tylko decyzje dotyczące ślubu. Cały czas przed nami pozostaje kwestia wesela, które też wymaga dużej ilości decyzji i pracy przygotowawczej. Oczywiście w tym zakresie też możemy się zdać na pomoc z zewnątrz i wynająć firmę, w której ofercie widnieje organizacja wesel. Kraków jest o tyle dobrym miastem, jeżeli chodzi o wesela, że ilość lokali, które można wynająć na takie wydarzenie jest zdecydowanie jedną z największych w Polsce.

Nie załamujmy się jednak z powodu tej przytłaczającej wizji ogromu prac jakie trzeba włożyć w przygotowanie ślubu i pamiętajmy, że to najszczęśliwszy dzień naszego życia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena