Masz w domu stary, zniszczony mebel zalegający na strychu czy też w garażu a może Twoja szafa czy stół potrzebują naprawy? Nie wyrzucaj ich! Ratunkiem dla takich mebli aby odzyskały swój dawny, nieskazitelny blask i wygląd jest renowacja mebli.

Data dodania: 2010-03-02

Wyświetleń: 3612

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Odnawianie mebli polega na naprawie mebli dotkniętych ręką czasu, prawdziwi fachowcy renowację wykonują zgodnie z metodami stosowanymi przez mistrzów meblarstwa. Renowacja antyków wymaga ogromnej wiedzy i stosowania tradycyjnych metod unikając jakiejkolwiek środków chemicznych. Dlaczego? Podczas renowacji pracujemy na produkcie z „historią”, jakakolwiek ingerencja chemiczna może spowodować nieodwracalne skutki. Renowacja polega na odzyskaniu naturalnego, pierwotnego i oryginalnego wyglądu mebla.

Renowacja mebli jest doskonałym sposobem dla osób którzy pragną mieć w swoim domu kawałek historii w postaci antyków. Jak doskonale wiesz ceny antyków są gigantyczne, niedostępne dla większości osób, dlatego też jedynym rozwiązaniem jest zakup zniszczonego mebla i poddanie go renowacji bądź zakup mebli stylowych.

Dzięki tym dwóm sposobom zaoszczędzimy naprawdę duże pieniądze.

Przed oddaniem mebla do renowacji jakiekolwiek firmie zapoznaj się z już wykonanymi meblami, dowiedz się czy stosują środki chemiczne do naprawy mebli, jeśli tak to z góry podziękuj za usługi.

Pamiętaj, aby renowacja dała oczekiwany efekt musi być przeprowadzona w taki sam sposób jak kilkadziesiąt lub kilkaset lat temu. Renowacja   rozpoczyna się od zdjęcia starego lakieru najczęściej papierem ściernym, trzeba przestrzegać jednak zasady, aby ścierać wzdłuż pręgów na drewnie bowiem ryzykujemy wygląd mebla. Jednak lepiej dla nas i mebli oddać je w ręce specjalistów którzy naprawą mebli zajmują się już od kilkunastu lat.


Każda firma ma swoje techniki renowacyjne, które są ściśle chronioną tajemnicą firmy.

Firmy zajmujące się renowacją stosują politurę która stosowana jest od XVIII wieku, wymaga ogromnej wiedzy, pracy i czasu, dlatego też stosowana jest wyłącznie do drogocennych mebli antycznych i prac renowatorskich.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena