Za oknem mróz i śnieg - w takich warunkach wakacje wydają się tylko odległym marzeniem. A może warto zaplanowąc je już dziś i przy tym nieźle zaoszczędzić?

Data dodania: 2010-02-04

Wyświetleń: 1500

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najlepiej na wakacje wybierzmy się ze sprawdzonym biurem podróży. Takie biuroprzedstawi nam dokładne warunki i zasady wyjazdu, podpisze z nami umowę , a w krajach o odmiennej kulturze zadba o właściwą obsługę rezydenta na miejscu.Jeśli zdecydujemy się już zimą wybrać letnią wycieczkę dodatkowym argumentem może być także atrakcyjna cena . W biurze podróży takim jak np Alfa Star wczesna rezerwacja  może nieść za sobą atrakcyjne zniżki. Ponadto nie musimy obawiać się zmiany wartości złotego w stosunku do Euro czy Dolara ponieważ otrzymujemy gwarancję niezmienności ceny. Wszystko to oznacza, że jeśli zarezerwujemy urlop z wyprzedzeniem możemy jedynie zyskać i nawet możemy spokojnie się do niego przygotowywać mając pewność, że nie okaże się on droższy – czyli krótszy.

Ciekawą propozycją na takie wakacje , może być podróż po Senegalu. W tym kraju znajduje się wiele miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.  Wycieczka - jaką możemy zaplanować już teraz - prowadzi niemal przez cały Senegal. Zaczynamy w stolicy kraju Dakarze. Panuje tam europejska atmosfera zwłaszcza w najstarszych dzielnicach centralnych zbudowanych przez kolonizatorów. Dzielnica Plateau, w której lokują się urzędy, banki i luksusowe sklepy jest najnowocześniejszą częścią miasta, ale to tutaj można kupić oryginalne afrykańskie pamiątki. Potem - podróżując przez mistyczną wyspę Goree - zobaczymy Różowe Jezioro, które podobnie jak Morze Martwe jest fenomenem natury.

A jeśli te wszystkie atrakcje nas zmęczą zawsze możemy leniwie spędzać czas w luksusowych hotelach z basenami.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena