O tym jak ważne jest wyznaczanie celów słyszał chyba każdy kto się interesuje rozwojem osobistym. Twoje spisane marzenia to port do którego płyniesz. Bez nich dryfujesz na oceanie życia. Ktoś kto nie ma celu płynie ale nie wie dokąd.

Data dodania: 2010-01-30

Wyświetleń: 2109

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

O tym jak ważne jest wyznaczanie celów słyszał chyba każdy kto się interesuje rozwojem osobistym. Twoje spisane marzenia to port do którego płyniesz. Bez nich dryfujesz na oceanie życia. Ktoś kto nie ma celu płynie ale nie wie dokąd.

Oczywiście samo wyznaczenie celu nie wystarczy żebyś osiągnął swoje zamierzenia. Musisz wszystko rozplanować, podzielić na mniejsze zadania i działać. A więc krok po kroku dążysz do swojego upragnionego celu. Nawet jak spotykasz przeszkody nie poddajesz się i idziesz dalej aż w końcu ci się udaje.

Jesteś z siebie dumny, osiągnąłeś to co przed kilkoma miesiącami wydawało się niewykonalne. Masz nowy samochód, zarobiłeś 50 tys. , masz swoja firmę... (wstaw tutaj co chcesz). Czujesz się cudownie, wspaniale i po kilku dniach coś zaczyna się psuć. Twoje samopoczucie zaczyna się pogarszać i odczuwasz dziwną pustkę. Zastanawiasz się co jest nie tak ? Przecież mam to czego chciałem. Postanawiasz więc osiągnąć więcej. wyznaczasz nowy cel, osiągasz go i chwile jest fajnie ale później dalej okazuje się że coś dalej nie gra.

Powiem ci, że nie będzie grało dopóki nie zrozumiesz że najważniejsza jest DROGA do celu a nie samo osiągniecie celu. Nie chodzi mi oczywiście o to żebyś przestał spełniać marzenia i nic nie robił. Chciałbym tylko zwrócić twoją uwagę na pewną bardzo ważną kwestię.

A mianowicie że samochód, dom, partner nie dadzą ci szczęścia. Rzeczy materialne zapewniają przyjemność ale nie ma co się łudzić że po ich zdobyciu będziesz naprawdę szczęśliwy. Ale nie tędy droga. Szukaj wewnątrz a nie na zewnątrz. PRAWDZIWE SZCZĘŚCIE po pierwsze możesz znaleźć tylko w SOBIE a po drugie tylko TERAZ!

Istnieje tylko boskie teraz. Wczoraj i jutro to tylko złudzenie. Prawdziwe życie toczy się w chwili obecnej. Znajdź szczęście w KAŻDYM kroku na drodze do celu. Nawet jeśli teraz twoja sytuacja cię zadowala zaakceptuj ją taką jaka jest a dopiero później zmieniaj. Nie będziesz szczęśliwy gdy osiągniesz swój cel, jeśli nie jesteś szczęśliwy TERAZ. Unikniesz wtedy rozczarowania gdy twoje marzenie się spełni.

Skoncentruj się na każdym szczeblu na drabinie do sukcesu. Nawet jeśli ma ona 100 szczebli. Bądź całym sobą tu gdzie jesteś obecnie. To co robisz teraz jest najważniejsze. Wyznaczenie celu jest potrzebne, żebyś wiedział, co masz robić. Myśląc jednak że dopiero po spełnieniu marzenia osiągniesz niebo skazujesz się na piekło teraz. Nie czekaj więc na szczęście, bo możesz się nie doczekać. Bądź szczęśliwy już teraz!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena