Warunki atmosferyczne tej zimy są wyjątkowo ciężkie.
Cały kraj od kilku tygodniu nawiedzają na przemian lub razem śnieg i mróz. Dotarcie do szkół, czy pracy graniczy z cudem, a wiele osób zostaje w domach z powodu przeróżnych chorób.

Data dodania: 2010-01-14

Wyświetleń: 2481

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Właśnie zimno powoduję, że domy, mieszkania, a także biura wymagają ciągłego i bardzo mocnego
ogrzewania budynków. Problemy z ogrzewaniem przy takiej pogodzie są dwutorowe. Z jednej strony sprawy czysto techniczne, czyli zastosowanie odpowiednich środków ogrzewania i dobre rozmieszczenie, a drugim problemem jest cena ogrzewania i dostępność materiału grzewczego.

Zazwyczaj jest kilka podstawowych źródeł ogrzewania budynku : elektryczne, gazowe, drzewne, węglowe oraz w tym węgiel ekogroszek. W grę wchodzą oczywiście jeszcze rozwiązania solarne, czy geotermalne, ale niestety raczej nie w naszym klimacie.

Ogrzewanie przeciętnego budynku jednorodzinnego w taką pogodę jaką widzimy za oknem jest niestety drogie. Najdroższe jest oczywiście rozwiązanie elektryczne, następne jest gazowe, a najtańsze węglowe. Wydawało by się, że najlepszym rozwiązaniem jest ogrzewanie węglowe, ale od dawna wiemy, że węgiel jest również najbardziej szkodliwym dla środowiska rozwiązanie. Co prawda pojawiło się nowe rozwiązanie dotyczące nowoczesnych pieców grzewczych, czyli węgiel ekogroszek, ale dalej jest to niestety rzadko stosowany surowiec. Niemniej jednak porównując koszty używania tego surowca są niewspółmiernie mniejsze od kosztów ogrzewania gazowego, które i tka jest dwa razy tańsze od ogrzewania elektrycznego.

Warto zastanowić się nad wszystkimi warunkami, które pomogą nam w wyborze odpowiedniego ogrzewania. Czyli cena odpowiedniego kotła, orurowanie, cena i to co również jest bardzo ważne dostępność danego surowca w okolicy.
Dopiero biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw powinniśmy wybrać odpowiedni system grzewczy. To o czym na pewno trzeba pamiętać, to koszt długoterminowy, zatem nie śpieszmy się z
z wyborem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena