Ostatnimi czasu w Internecie można było znaleźć serwisy umożliwiające użytkownikowi, skrócenie długiego linku na link krótszy. Wielu może się zastanowić, czy istnienie takiego serwisu ma jakikolwiek sens?

Data dodania: 2010-01-10

Wyświetleń: 3279

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Otóż jak najbardziej. Raz, że może to być dobra okazja do zarobku o czym za chwilę opowiemy, a dwa to, że serwisy skracające linki okazały się bardzo przydatną rzeczą w życiu każdego internauty i zapewne wielu z nas korzysta z nich jeżeli nie codziennie, to z pewnością raz na jakiś czas.

Zaczniemy od kwestii, która zapewne zaciekawiła Ciebie najbardziej drogi czytelniku. Jak na owym serwisie można zarobić? Sprawa jest bardzo prosta. Im więcej osób będzie odwiedzać naszą stronę, tym większa szansa, że ktoś będzie się chciał na niej zareklamować. Z serwisów tego typu, miesięcznie korzysta ponad trzydzieści tysięcy internautów. Jest to wystarczająca ilość aby zachęcić potencjonalnego reklamodawcę do umieszczenia swojej reklamy na naszym serwisie. Dobrym rozwiązaniem wydaje się również kompania reklamowa Google Adsense jednak to już temat na inny artykuł.

Można sobie zadać pytanie, skąd tak duże zainteresowanie takimi stronami? Skracanie linków okazuje się bardzo przydatną rzeczą. Z dnia na dzień, przez to, że programiści www, co tu dużo mówić, w niechlujny sposób podchodzą do tworzenia linków nadając tytuły podstroną, które najczęściej są losowo wygenerowanym ciągiem kilku, bądź też kilkunastu znaków alfabetu. Gdy użytkownik znajdzie ciekawą stronę z wideoklipem i postanowi podzielić się nim z innymi, przy najbliżej nadarzającej się okazji, powiedzmy podczas spotkania ze znajomymi, nie będzie musiał wpisywać w przeglądarkę długiego linku składającego się z losowego ciągu znaków. Wykorzysta on jeden z dostępnych serwisów powiedzmy utnij.to i zamiast zapamiętywać długi link, serwis skróci link powiedzmy do formy utnij.to/abc. Czyż takie wyjście nie jest bardziej przyjazne?

Dużo internautów posiada również komunikatory internetowe. Wielu użytkowników, od czasu do czasu lubi pochwalić się czymś przed znajomymi, i zamiast każdemu z osobna wysyłać link, po porostu umieszcza go w opisie. Jednak czasem pojawia się problem z tego względu, że komunikatory mają pewne ograniczenia co do ilości znaków jakie można umieścić w opisie. Gdy mamy długi link, komunikator po prostu go utnie i nie pozwoli nam w całości wstawić go w opis. Kolejny raz z pomocą przychodzi nam skracanie linków. Skrócony link łatwy sposób jesteśmy w stanie umieścić w statusie komunikatora.

Mam nadzieję, że artykuł rozjaśniła Tobie, drogi czytelniku troszkę sens istnienia owych serwisów. Warto również zapoznać się troszkę bliżej z tematem i wybrać serwis, z którego kto wie, sami będziemy musieli kiedyś skorzystać.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena