Artykuł na temat prasowania odzieży roboczej jest kontynuacją tekstu „Ubrania robocze – pogłębiona analiza”, z którego mogliśmy zdobyć podstawową wiedzę na temat tego, jak się dobrze ubierać do pracy, jak powinien wyglądać strój biurowy i co jest najważniejsze w ubraniach do pracy.

Data dodania: 2010-01-07

Wyświetleń: 2846

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Artykuł na temat prasowania odzieży roboczej jest kontynuacją tekstu „Ubrania robocze – pogłębiona analiza”, z którego mogliśmy zdobyć podstawową wiedzę na temat tego, jak się dobrze ubierać do pracy, jak powinien wyglądać strój biurowy i co jest najważniejsze w ubraniach do pracy. Teraz dowiemy się czegoś więcej o tym, jak dbać o taką odzież.

Chociaż prasowanie ubrań nie jest ulubionym zajęciem wielu z nas i nie wymaga tego zazwyczaj ich codzienne użytkowanie, jednak pojawienie się w pracy, w której mamy kontakt z klientem, lub na wielkim bankiecie w pomiętej koszuli czy sukience nie należy do czynności z kategorii „w dobrym guście”.

Niekiedy pomarszczona odzież nie jest wynikiem całkowitej ignoracji w kwestii eleganckiego wyglądu. Bardzo często jest to efekt niezbyt umiejętnego podejścia do tematu, a jeśli nie wiemy, jak wyprasować np. Koszulę, żelazko może stać się symbolem naszego zniewolenia i śnić nam się po nocach w najgorszych koszmarach.

Jeśli zaczynamy od podstaw prasowania, to warto zwrócić uwagę...na metkę i informacje zawarte na niej. Każde ubranie powinno mieć takie informacje i warto się do nich zastosować, żeby nie spalić ubrania lub też nie miec problemu z jego doprasowaniem (gdy żelazko nastawimy na zbyt słabą moc). Wszystkie ubrania układamy w takiej kolejności, by prasowanie zacząć od tych, którym nie jest potrzebna wysoka temperatura, do tych bardziej wymagajacych. Zanim zaczniesz nagrzewać żelazko wyposażone w funkcję 'para' upewnij się, że w żelazku jest woda.

Gdy powyższe kwestie mamy już załatwione, ułóżmy elementy ubrania tak, by kołnierzyk, mankiety i twardy materiał wyprasować na lewej stronie (tej, która ma kontakt z ciałem), inne części natomiast wyprasujmy najpierw z właściwej strony. Ubranie należy odpowiednio wyprostować ręką, zaczynając od cześci środkowej.

Oczywiście, kiedy już zaczynamy prasować, nie możemy dopuścic do sytuacji, gdy nasza odzież ma kontakt z żelazkiem przez kilka minut, tzn. żebyśmy nie zostawiali urządzenia na tkaninie w celu jej nie spalenia. Wydaje się to kwestią dość banalną, ale jeśli mamy dużo elementów w domu, które mogą odwrócić naszą uwagę, o takie przypalenia nietrudno.

By ułatwić sobie czynność dobrze jest podzielić ubrania wedlug pewnego klucza – np. według ich części składowych, ich elementów. Kołnierzyki, mankiety, przód, tył – tak może wyglądać nasz podział, wtedy zajmiemy się najpierw prasowaniem jednej części we wszystkich naszych strojach, potem prasowaniem innych.

Na końcu trzeba zadbać o już wyprasowane stroje i nasz przyrząd do prasowania. Dlatego też odzież robocza powinna zawisnąć na wieszaku, a żelazko powinno zostać wyłączone i opróżnione z wody. Po takim zadaniu należy nam się też jakaś nagroda – możemy być z siebie dumni, że tak pięknie się postaraliśmy!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena