Praca magisterska to dla wielu studentów nie lada wyzwanie. Tutaj znajdziesz cenne wskazówki, jak zabrać się za pisanie i na co trzeba zwrócić uwagę już na samym początku.

Data dodania: 2009-12-27

Wyświetleń: 7975

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zabrać się za pisanie pracy magisterskiej (pracy dyplomowej, zaliczeniowej etc.)? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, wspaniale trafiłeś. Podpowiem Ci, jak uprościć to trudne zadanie.

Zacznij od pozytywnych wizualizacji. Powtarzaj, że dasz sobie radę z tym zadaniem i wcześniej czy później złożysz gotową pracę magisterską w dziekanacie, a później ją obronisz.

Na początek, jeszcze przed zabraniem się za pracę magisterską, proponuję zajrzeć do ważnego artykułu mojego autorstwa, w którym umieszczam podstawowe wskazówki dotyczące tematu pracy oraz jej treści.

Sprawdź, czy łatwo napisać swoją pracę magisterską.

Po lekturze artykułu nie szukaj od razu długopisu i kartki. Najpierw przejrzyj podstawowe wskazówki dotyczące pisania pracy dyplomowej, zawarte w niniejszym artykule.

Rozpocznij od myślenia - odpowiedz sobie na nastepujące pytania:

- Co mnie pasjonuje?

- Co chciałbym robić po skończeniu studiów?

- Na czym się znam?

- Jaką wiedzę/umiejętności chciałbym uzupełnić?

A później pomyśl, jak połączyć to z Twoim obecnym kierunkiem studiów i zawrzeć w temacie pracy dyplomowej. Musisz pisać o czymś, co Cię interesuje lub co uważasz za przydatne teraz albo w przyszłości. W ten sposob zwiększasz własną motywację do pisania.

Drugi krok to UŁOŻENIE PLANU. Właśnie przyszedł czas na przejrzenie pierwszych artykułów i lektur dotyczących wybranego tematu pracy magisterskiej. Wynotuj sobie najważniejsze problemy z tych publikacji (lub choćby ze spisu treści). Następnie wybierz najważniejsze lub najciekawsze z nich i ułóż po kolei, trzymając się zasady: od ogółu do szczegółu. Plan pracy już masz.

Kolejny etap, najdłuższy, to studiowanie literatury przedmiotu. Zapoznaj się z książkami i innymi źródłami. RÓB NOTATKI, zapisuj ŹRÓDŁA cytatów.

Dopiero po tych przygotowaniach zabierz się do pisania pracy dyplomowej. Skup się na pierwszym podpunkcie, a dopiero po jego napisaniu zabierz za kolejny. Napisz teorię, później analizuj badania. Redagowanie wstępu zostaw na koniec.

A po skończonej pracy koniecznie sprawdź błędy gramatyczne, stylistyczne oraz literówki!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena