Z czym kojarzy nam się angielski zwrot fair play? Każdy kto choć raz w życiu miał styczność ze sportem, wie na czym polega postawa w duchu fair play. I każdemu zapewne wydawało się, że fair play może kojarzyć się wyłącznie ze sportem.

Data dodania: 2009-12-24

Wyświetleń: 1705

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Z czym kojarzy nam się angielski zwrot fair play? Każdy kto choć raz w życiu miał styczność ze sportem, wie na czym polega postawa w duchu fair play. I każdemu zapewne wydawało się, że fair play może kojarzyć się wyłącznie ze sportem. Jak się okazuje, dotychczas byliśmy w błędzie. Coraz częściej przyznawane są statuetki fair play w różnych dziedzinach – i to tych niekoniecznie związanych ze sportem.


W Warszawie odbyła się gala na której dokonano podsumowania XII edycji konkursu „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Konkurs wyłania przedsiębiorstwa, które są uczciwe i postępują w biznesie zgodnie z duchem zdrowej rywalizacji. Oceniana jest ich postawa wobec klientów, pracowników oraz firmy konkurencyjnych. Statuetki zostały rozdane w Pałacu Kultury i Nauki.
Wyróżnienia otrzymało 15 przedsiębiorstw. W ceremonii rozdania nagród uczestniczyli między innymi Andrzej Parafianowicz, wiceminister finansów oraz Mieczysław Bąk, prezes Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym. Wybór zwycięzców przebiega dwuetapowo. Przedsiębiorstwa zgłoszone do rywalizacji opisują swoje działania – głównie właśnie pod kątem relacji z klientem oraz konkurencją.

Grupa specjalistów sprawdza podane przez firmę informacje i ocenia ich zgodność. Weryfikacja podanych przez firmę danych odbywa się w sposób bardzo skrupulatny. Audytorzy rozmawiają na temat przedsiębiorstw z pracownikami urzędów. Sprawdzają ich kondycję finansową poprzez konta bankowe. Puchary rozdawane są dopiero po dokładnym przeanalizowaniu każdej ze zgłoszonych firm.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena