W dobie powszechnego już internetu i wyrastających jak grzyby po deszczu nowych stron internetowych można by stwierdzić, że stworzenie strony internetowej nie jest już niczym trudnym.

Data dodania: 2009-12-15

Wyświetleń: 3065

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 3

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

        I rzeczywiście tak jest, jeśli zamierzamy stworzyć stronę, a w zasadzie oprzeć stronę o sprawdzone schematy i rozwiązania podpięte pod odpowiednie programy pomocne w tworzeniu stron www.

       Ale czym jest prawdziwy projekt strony www ? Czy nie jest to w tym momencie już w pewnym sensie sztuka ? Postęp technologiczny idzie tak szybko w kwestii inżynierii sieciowej, że nadążenie za nowymi technologiami i trendami w tworzeniu stron www wymaga nie małych umiejętności zarówno teoretycznych jak i praktycznych. Od momentu pojawienia się systemu AJAX i rozwinięcia technologii CSS projekty stron internetowych w niektórych przypadkach przestały być tylko i wyłącznie praktyczne, ale zaczęły się stawać naprawdę piękne.
Któż z nas nie był zaskoczony pierwszymi stronami w technologii flash ?

      Interaktywność stron internetowych to kierunek, w którym wydaje się rozwijać cały segment komunikacji internetowej. Strony www od kilku lat stale przeobrażają się ze zwykły „stron słupów" w potężne narzędzia do wyszukiwania i wymiany informacji, komunikacji, tworzenia społeczności, etc.
W niektórych dziedzinach życia tradycyjne spotkania np. klubów zainteresowań tracą sens bytu, ponieważ przejmują je społeczności internetowe zbudowane wokół stworzonej strony internetowej. Coraz częściej to te wirtualne społeczności po pewnym czasie spotykają się dopiero w realnym świecie, a nie odwrotnie.

       Jaka przyszłość nas czeka ? Trudno cokolwiek zawyrokować. Zapewne przed nami kilka dobrych lat dalszego rozkwitu różnego rodzajów portali społecznościowych. Pewni możemy być tego, że nie jest to ostatni przystanek w historii internetu, raczej jedne z pierwszych. Poprzednimi były czaty i fora internetowe, a co potem ?

Czas pokaże.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena