W dzisiejszych czasach, dostęp do Internetu mają prawie wszyscy - fakt ten, tworzy wiele nowych i praktycznych możliwości. Encyklopedie zastąpiło Google, płatny telefon spokojnie, można zamienić na Skype, a Giełda Rolna w Internecie, szybko zyskuje na popularności.No bo po co bez gwarancji zysku, tracić czas i pieniądze, konwencjonalną drogą?

Data dodania: 2009-12-13

Wyświetleń: 4330

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pierwsze wpisy w polskiej historii, na temat giełd towarowych, sięgają 1817 roku. Od tego czasu, nie wiele zmieniło się w koncepcji, samej giełdy. W określonym dniu, na z góry ustalonych zasadach, spotykają się osoby zainteresowane, w wyznaczonym miejscu. W dzisiejszych czasach, największą i najskuteczniejszą giełdą rolną w Polsce, jest Giełda Poznańska. Jak natomiast sytuacja wygląda w Internecie?
Rolnicy coraz chętniej wystawiają ogłoszenia rolnicze, na stronach internetowych. Na najbardziej popularnych, polskich Giełdach Rolnych w sieci, można znaleźć po kilkanaście tysięcy unikalnych ofert kupna i sprzedaży, z całego kraju. Najczęściej wystawiane rzeczy, to maszyny i ciągniki rolnicze. Rzadziej oferowane są produkty rolne, zwierzęta oraz przedmioty związane z sadownictwem i ogrodnictwem. Większość serwisów jest bezpłatna i nie wymaga rejestracji.
Trzeba przyznać, że przez zwiększającą się dostępność i popularność Internetu, handel staję się bardziej wygodny i praktyczny. Nie muszę poświęcić całego dnia, na dojazd do Giełdy. Bez gwarancji tracić czas i pieniądze. Jeżeli mam coś na sprzedaż, powiedzmy że będzie to traktor używany - wystarczy, że zrobię zdjęcie i umieszczę darmowe ogłoszenie rolnicze, na stronie. Oferta znajdzie się natychmiast w Internecie. Zapoznać się z nią będzie mógł, każdy zainteresowany rolnik z dostępem do Internetu, z dowolnego miejsca na Świecie.
Największe zalety Giełdy Rolnej w Internecie, to brak jakichkolwiek opłat związanych z korzystaniem z serwisu, dostęp do ogłoszeń z całej polski oraz możliwość edycji swoich ofert, dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena