Instrukcje montażu urządzeń codziennego użytku może być niezrozumiała. Warto się przekonać że zazwyczaj są one łatwe do zrozumienia i co najważniejsze do wykonania. Udowodnię to na przykładzie domofonu.

Data dodania: 2009-12-12

Wyświetleń: 2010

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Domofony są urządzeniami elektrycznymi które na dobre zagościły w życiu człowieka. Pozwalają w krótkim czasie na identyfikację osoby wizytującej oraz na zdalne otwarcie drzwi. Jak to zwykle bywa z urządzeniami bardzo popularnymi oprócz obsługi także instalacja domofonu nie jest trudna.

Do instalacji niezbędne będą następujące narzędzia: wiertarka, szczypce do zdejmowania izolacji, szczypce tnące, wkrętak oraz kołki rozporowe. Czasami potrzebne są takie narzędzia jak dłuto, jednak to tylko w przypadku domofonu z kasetami do zabudowy.

Jeśli domofon ma być używany w domku najlepiej jego kasetę zewnętrzną umieścić na bramie. Po zrobieniu wykopu trzeba odmierzyć kabel robiąc to w miarę precyzyjnie. Kabel umieszcza się w osłonie pozostawiając ok. 20 cm bez osłony, całość wkłada się do wykopu. Nie powinno się łączyć kabli na długości wykopu. Przy montowaniu kasety przy bramie najpierw wybiera się optymalną wysokość. Kasetę montuje się na kołkach rozporowych. Aparat wewnętrzny montuje się również na kołkach rozporowych. Jeśli aparat posiada zewnętrzny transformator podczas jego podłączania zalecane jest odłączenie prądu. Tak pokrótce wygląda cała metoda instalacji domofonu.

Po podłączeniu aparatu do zasilania można sprawdzić czy działa poprzez wywołane alarmy. Przy montowaniu videodomofonu należy zwrócić uwagę na więcej rzeczy, takich jak wilgotność otoczenia czy nasłonecznienie. Jak na tak użyteczne urządzenie jakim jest domofon jego instalacja i konstrukcja są prostymi rzeczami.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena