Bierzecie ślub - to już wiecie. Musicie zorganizować salę. I tu w wielu przpadkach zaczyna się problem. Nie dość, że dostępność sal jest ograniczona to jak już jest wolny termin - sala sama w sobie Wam nie odpowiada. Uwierzcie, że pierwsze wrażenie to nie wszystko. Są o wiele większe związane z tym problemy.

Data dodania: 2009-12-11

Wyświetleń: 4954

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Poradzę Wam, żebyście notowali co odpowiedział właściciel sali - jakby podczas podpisywania umowy zmienił zdanie co do niektórych punktów.

Warto zapytać o:

Pytanie: "Za co tak właściwie płacimy?" jest zbyt ogólne stąd poniżej te najważniejsze, bez których sam nie decydowałbym się na wybór sali. Pierwsze pytanie z głowy.

2. Jaka będzie ilość ciepłych dań?

Jeśli o tym pytaniu zapomnićie to na pewno przypomną Wam o nim Wasi rodzice. Musicie to wiedzieć bo za to płacicie. Bardzo dobrze jeśli macie możliwość wyboru z pełnej palety dań. Np. 5 wariantów ciepłych dań, z których możecie wybrać te właściwe dla Was.

Warto zapytać również jak rozkłada się koszt dla dzieci. Często jest to 50% ceny.

3. Co dodatkowo wchodzi w skład posiłków?

Bardzo często musicie dopłacać za pewne elementy jak zimna patera, napoje itp. - lepiej takie rzeczy wiedzieć wcześniej.

4. Czy macie Państwo dodatkowe agregaty na wypadek braku prądu? Bardzo ważne pytanie.

Wydaje się to dziwne pytanie, ale uwierzcie znam przypadek, gdzie zabrakło prądu. Setka gości przy świecach usiłowała bawić się na weselu. Nieudany pomysł - ktoś nie przewidział takiego zrządzenia losu

Odpowiedź właściciela powinna brzmieć: "Tak, posiadamy agregaty prądotwórcze i nie płacicie Państwu w przypadku ich użycia."

5. Czy płacimy tzw. korkowe?

Częsta opłata za wniesiony alkohol na salę. Oczywiście nie przez gości, tylko przez Was dla gości. Płacicie, albo od każdej otwartej butelki, bądź jakąś ustaloną kwotę. Oczywiście są sale, gdzie takiej opłaty nie ma.

6. Czy płacimy za wystrój sali?

Podobnie jak w poprzednim pytaniu. Są sale, które nie żądają takiej opłaty. Mają na swoim wyposażeniu kilka wystrojów i w zależności od zachcianki pary dostosowują salę do Waszych wymagań.

7. Posiadacie Państwo klimatyzację na sali?

Często klimatyzacji po prostu nie ma i wtedy problemu nie ma, bądź jest największym już podczas wesela. Gdy sala jest klimatyzowana to warto się upewnić, że prośba o włączenie jej nie spowoduje podniesienia wartości budżetu na wesele.

8. Czy zespół muzyczny otrzyma pełne zaplecze techniczne, np. głośniki mozliwość podpięcia się do prądu itp.?

Warto zapytać, czy na wyposażeniu sali są chociażby głośniki. Często zespoły przywożą swoje, ale mogą one robićzawsze za nagłośnienie wspomagające.

Ważnym, aby dopytać jak liczyć ceny za posiłki dla orkiestry. Czy są to pełne kwoty czy jakaś część.

9. Ile wynosi zaliczka przy podpisywaniu umowy?

Każda sala pobiera zaliczki na poczet przyszłej imprezy. Warto znać kwotę.

10. Kiedy płacimy za wynajęcie sali - wszystkie koszty?

To kwestia uzgodnienia. Można zapłacić po weselu, bądź przed. Niektóre sale mają ustalone to na sztywno, więc dobrze dowiedzieć się wcześniej, że płatność jest przed weselem.

Jeśli sami zdecydowaliście się załatwić sprawy związane z wynajęciem sali, powyższe pytania na pewno Wam się przydadzą. Jeśli wynajmujecie specjalistów takich jak konsultanci ślubni to organizowanie imprez typu wesele czy ślub na pewno będzie prostsza i przyjemniejsza.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena