Już nasi dziadkowie mawiali "cudze chwalicie, swego nie znacie". Dzisiejszy wpis będzie pewnego rodzaju podsumowaniem, a jednocześniem rozwinięciem tej właśnie myśli. Postaramy się w nim przedstawić Państwu osobliwe piękno Pienin - jednego z najpiękniejszych zakątków Polski.

Data dodania: 2009-12-07

Wyświetleń: 2597

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Polska jest wspaniałym krajem - pełnym tajemniczych legend i bogactw natury. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy Państwu przedstawić jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, jakim bez wątpienia są Pieniny. Atrakcje turystyczne w Pieninach przysporzą niejednego wielbiciela naturalnego piękna o zawrót głowy. W dzisiejszym artykule postaramy się, specjalnie dla Państwa przedstawić najwspanialsze atrakcje turystyczne, które można znaleźć na terenie Pienin.

Jednym ze sztandarowych tras, które niemal zmuszeni będziemy odbyć, chcąc zwiedzić z całą pewnością będzie spływ tratwą Przełomem Dunajca. Z całą pewnością ta atrakcja turystyczna jest najszerzej znaną i jednocześnie do Pienin ściąga nie tylko turystów z Polski, ale również wielbicieli natury z poza naszych granic. Musimy jednocześnie pamiętać, że Dunajec jest również wspaniałym miejscem do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych takich jak na przykład kajakarstwo czy też wędkarstwo. Do najpopularniejszych miejscowości leżących nad Dunajcem możemy zaliczyć Czorsztyn, Nowy Targ, Nowy Sącz. Każdy kto zdecyduje się spłynąć przełomem Dunajca dowie się od osób, które będą go oprowadzały, że najważniejszą częścią tej wspaniałej rzeki jest przełom pomiędzy Sromowcami Wyżnymi a Szczawnicą. Piękno Dunajca najlepiej jest obserwować z Sokolicy z której doskonale widać jak pięknie ta rzeka opływa okoliczne góry.

Jako, że wspomnieliśmy już w poprzednim rozdziale o Sokolicy, opiszemy tą, niewątpliwie, rónież bardzo rozpoznawalną atrakcję Pienin w osobnym wątku. Sokolica nie jest w żadnym wypadku dużą górą. Jej wysokość liczy niespełna 750 metrów nad poziomem morza. Niemniej jednak nie przeszkadza jej do zaliczać się do jednego z najbardziej znanych miejsc nie tylko w Pieninach, ale rónież w całym kraju. Największym walorem tej góry jest widok jaki się z niej rozciąga. Będąc na Sokolicy, naszym oczom ukażą się przepiękne pejzarze i wspaniała panorama na całą okolicę, a przede wszystkim na przełom Dunajca. Ze szczytu Sokolicy będziemy mieć również możliwość oglądnięcia Trzech Koron, Ostrych Wierchów czy też Góry Zamkowej. Najczęściej fotografowanym obiektem Sokolicy jest tzw. Kinga Pienińska. Jeśli zależy nam na czasie, najszybszym sposobem na dostanie się na szczyt Sokolicy będzie niebieski szlak prowadzący ze Szczawnicy. Z tego miejsca wystarczy nam nieco ponad godzinny spacer po to aby dotrzeć na Sokolicę.

Kolejną atrakcją Pienin są Trzy Korony. Jest to jednocześnie najwyższy szczyt Pienin którego wysokość przekracza 982 metry nad poziomem morza. Trzy Korony to nieco symboliczna nazwa, gdyż w realiach szczyt tej góry stanowią nie trzy, a aż pięć szczytów: Płaska Skała, Nad Ogródki, Pańska Skała, Niżnia Okrąglica oraz najwyższa - Okrąglica. Wyjdąc już na trzy Korony naszym oczom ukaże się przepiękny widok nie tylko na całe Pieniny, ale również na Tatry, Beskid Sądecki, czy też Beskid Żywiecki.

Niemniej jednak piękna Pienin nie da się opisać. Trzeba je po prostu zobaczyć, do czego serdecznie Państwa namawiamy.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena