Tytuł naszego dzisiejszego artykułu może wydawać się nieco dziwny. Niemniej jednak ma on sens. W naszej dzisiejszej publikacji postaramy się Państwu przedstawić w jaki sposób sprzedaż garaży na terenie Polski ilustruje nam stan materialny Polaków.

Data dodania: 2009-12-09

Wyświetleń: 2410

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 3

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeszcze do niedawna bardzo wiele polskich rodzin nie mogło nawet marzyć o tym by móc sobie kupić własny samochód. W pewnym momencie w Polsce, posiadanie samochodu stało się swojego rodzaju wyznacznikiem statusu społecznego przeciętnego „Kowalskiego". O ile dawniej posiadanie chociażby Malucha, czy też Poloneza świadczyło „In plus" o jego właścicielu i automatycznie sprawiało, że jego status społeczny drastycznie wzrastał, w ostatnich latach sytuacja ta się nieco zmieniła. Stało się tak za sprawą dynamicznego rozwoju Polski, dzięki któremu w dzisiejszych czasach już nie tylko, niemalże każdego stać na własny samochód, ale w rodzinach samochody posiadają często niemalże wszyscy Ci, którzy również posiadają prawo jazdy.
W dzisiejszym artykule chciałbym się ustosunkować do powyższych obserwacji, jednocześnie opierając się na sprzedaży garaży blaszanych. Jak wiadomo garaże blaszane są typowo polskim wynalazkiem. Dotychczas nie udało mi się odnaleźć podobnego typu rozwiązań poza granicami Polski. Niemniej jednak, nie trzeba Sherlocka do tego aby wysnuć proste wnioski - „Jeśli wzrasta sprzedaż garaży blaszanych, oznacza to, że coraz więcej osób stać na samochód". Idąc tym tokiem rozumowania. Jeśli kogoś stać na samochód, tym samym jego status materialny jest wyższy. Dalej, wnioski nasuwają się już same. Sprzedaż garaży blaszanych w dużym stopniu jest w stanie zaprezentować nam w sposób przejrzysty wzrosty zarobków w Polsce.
Musimy przecież mieć świadomość, że posiadanie samochodu nie wiąże się jedynie z pieniędzmi potrzebnymi na jego zakup. Zakup samochodu to jedynie część wydatków jakie jesteśmy zmuszeni ponieść. Nie możemy przecież zapominać o takich działaniach jak na przykład ubezpieczenie samochodu, jego ewentualne remonty czy też tankowanie. Nie wspominając już o takich rzeczach jak właśnie garaż dla naszego samochodu. Jeśli ktoś decyduje się na zakup garażu dla swojego samochodu, możemy jednocześnie założyć, że nie posiada on samochodu z najniższej półki - z prostego powodu - posiadając taki samochód nie opłacało by się nam stawiać dla niego garażu. Dlatego też osoby decydujące się na garaż dla swojego auta zazwyczaj posiadają już samochód nie z „najniższej półki", a nieco lepszy.
Ten właśnie tok rozumowania pozwala nam jasno połączyć relacje jakie tworzą się pomiędzy statusem materialnym Polaków, a posiadaniem garażu samochodowego.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena