Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym po co w ogóle skonstruowano radio? Jaki był cel jego twórcy? Otóż za wynalazcę radia uważa się Marconiego.

Data dodania: 2009-11-28

Wyświetleń: 2844

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

Być może pierwotny zamysł wynalazcy skupiał się przede wszystkim na funkcjonowaniu różnych połączeń i tworzeniu fal radiowych. Z pewnością jednak nie mógł on przypuszczać, że jego wynalazek będzie cieszył się popularnością przez ponad sto lat. Do dziś radio jest jednym z głównych nośników informacji, który z biegiem lat stale funkcjonuje i rozwija się. Nawet w dobie komputerów i internetu znalazło swoje miejsce, poddając się rozwojowi techniki.

W ten sposób powstało radio internetowe, które pierwsze nadawanie rozpoczęło w 1993 r. Daje ono ludziom szeroką gamę możliwości. Teraz każdy może bez wychodzenia z domu zostać dziennikarzem – amatorem. Odpowiedni sprzęt i wizja wykreowania własnej stacji radiowej gwarantuje sukces. Stacje internetowe cieszą się coraz większą popularnością, więc nawet jeśli nie masz możliwości, a w Twojej głowie plącze się interesujący temat, zgłoś się do radia internetowego. Może to być dla Ciebie niezwykłe doświadczenie i szansa zaistnienia. Łatwiej znaleźć w nim pracę czy nabyć podstawy wiedzy radiowca, której tak bardzo poszukują komercyjne stacje radiowe.

Istotny jest też zasięg fal radiowych. W plastikowych pudełeczkach usytuowanych w różnych miejscach naszych domów jest on dość ograniczony. Nie istnieją jeszcze fale o takim zasięgu, aby radia mogły emitować swoje programy w różnych zakątkach świata.

Ponadto przekaz radiowy jest stale narażony na zakłócenia. Radio internetowe – nie. Jedyne czego Ci potrzeba to komputer z dostępem do internetu.

Wyobraź sobie, że jesteś w tropikach, chcesz posłuchać dobrej muzyki czy interesującej audycji. Masz ze sobą laptop, do którego podpinasz modem (zakładamy, że jest zasięg). Włączasz swoją ulubioną stację radia internetowego np. Radia Frycz :-) i oddajesz się błogim doznaniom przy akompaniamencie ulubionych utworów. Sączysz powoli egzotycznego drinka, podziwiając lazurowe niebo i wszechogarniające turkusowe wody oceanu. A dźwięki, które tak chciałeś usłyszeć poprawiają Twój nastrój wywołany bajkową egzotyką.

 Nie czekaj dłużej, otwórz swoje drzwi na świat. Jeśli nie boisz się nowoczesności słuchaj radia internetowego lub popłyń z sygnałem do internautów.

Licencja: Creative Commons
6 Ocena