Od lat zastanawiamy się nad dziwnością zachowań osób, chcących postawić sobie nowy dom na własnej działce. Nierzadko biorą oni na taką budowę kilkuletnią pożyczkę z banku, który stanowi dla nich obarczenie finansowe dla ich domowego budżetu, a w obecniej sytuacji na rynku nieruchomości oraz nadchodzących latach.

Data dodania: 2009-11-27

Wyświetleń: 2928

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 3

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Daje to spore ryzyko utraty płynności finansowej i w najgorszym wypadku przepadek wybudowanego domu. Robią sobie przy tym warunek na prawie całe życie oraz postanawiają dalej funkcjonować z kredytem na przyszłe lata , niekiedy nawet do emerytury. Nierzadko także, po postawieniu własnego domu, staje się jasne, iż to nie taki dom jaki byśmy pragnęli, jaki sobie wymarzyliśmy. Nie bez kozery jasne jest, że dopiero kolejna budowa domu daje nam satysfakcję.

Dla bardziej mniej istotnych rzeczy, takich jak premia o 200 lub 300 złotych, albo stanowisko na wyższym szczeblu, niektóre osoby są w stanie dać sporo swojego prywatnego czasu oraz zrobić sobie niemało kłopotu.
W sytuacji nakreślania naszego mieszkania, bardzo często przegląda się tylko same prospekty, foldery, katalogi, robi się kosztorysy, ogląda się np. drzwi przesuwne, udaje się do projektanta, albo kierowników znanych nam budów domków naszych znajomych a także wyszukuje się atrakcyjnej pożyczki na lata. Bardzo chętnie kopiuje się rozwiązania techniczne z bardzo bliskiego nam otoczenia, albo z programów TV czy internetu. Posiadają bardzo małą wiedzę na temat odmiennych technologii, budulców czy ekip budowlanych. Bardzo często także nie znają sie na weryfikacji kalkulacji firm monterskich, budowlanych, elektromonterskich czy kanalizacyjnych.

Osoba finansująca budowę zdaje się bardzo często na kierownika budowy oraz majstrów, a każdy z nich posiada własne pole patrzenia subiektywnego na budowę oraz zysk. W takim zestawieniu niełatwo o wyrozumiałość oraz zgodę.
Poza tą sytuacją, nieczęsto architekt aktywnie, czyli czynnie, pracował przy budowaniu domu. To, co widać, że jest w porządku, są sytuacje, iż jest faktycznie źle zaprojektowane lub co gorsza potem osadzone drzwi wewnętrzne. Dlatego warto patrzeć wykonawcom na ręce i codziennie doglądać budowy.

Żeby zbić cenę budowy domu maksymalnie, wyeliminować ewentualne pomyłki oraz wybudować wymarzony dom, należy poświęcić wiele własnego czasu prywatnego na dokształcenie się w tematyce budowy domu, przejrzeć internetowy bezpłatny katalog stron w celu znalezienia najlepszej ekipy budowlanej, a także wykorzystać naukę naszych znajomych i rodziny którzy już wcześniej się budowali. Jest to z pewnością bardzo opłacalne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena