Temat mody jest bardzo ważny w dzisiejszych czasach, tym bardziej w momencie gdy można swobodnie sprowadzać odzież z krajów zachodnich. Oprócz nowej odzieży, importowana jest również odzież używana. Oba rodzaje mają swoje plusy oraz minusy.

Data dodania: 2009-11-26

Wyświetleń: 2607

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons


Artykuł skupi się głównie na odzieży używanej, która według nas ma więcej zalet niż odzież nowa.

Do podstawowych plusów odzieży używanej można z pewnością zaliczyć jej cenę oraz niepowtarzalność i stylowość. Tani ciuszek (bo tak potocznie jest nazywany) jest bardzo popularny nie tylko w kręgach, gdzie priorytetem jest oszczędność, ale również pośród osób które chcą znaleźć coś indywidualnego dla siebie oraz dla swoich bliskich. Odzież używana sprowadzana jest do specjalnych hurtowni, a następnie sortowana w specjalnych sortowniach. Odzież trafia do sklepów na całym świecie, w tym również i do Polski. Każdy z nas może udać się do takiego sklepu aby znaleźć coś dla siebie. Do dyspozycji mamy setki różnokolorowych swetrów, koszul , kurtek, spodni, koszulek oraz innych ubrań. Sklep z odzieżą używaną jest bardzo dobrą opcją na przyjęciach przebieranych (halloween, bal sylwestrowy czy karnawałowy). Tutaj ogranicza nas już tylko nasza wyobraźnia. Minusem odzieży używanej jest niekiedy jakość tkanin, ponieważ czasami można natknąć się na przetarty oraz zniszczony materiał. Mimo to zakupy w takich miejscach przyniosą wiele satysfakcji oraz radości gdy uda nam się znaleźć rzecz, która jest niedostępna w zwykłych sklepach.

Ponaddto niektóre osoby cienią bardziej ilość ubrań nad ich jakośc. Traktują odzież używaną jak stój jednorazowy, aby wyróżniać się na codzień. Osoby takie to często ludzie o bardzo zmiennych nastrojach, głównie kobiety. One są też podstawowymi klientkami sklepów z odzieżą używaną

Licencja: Creative Commons
0 Ocena