Artykuł opisuje podstawowe rzeczy ważne przy rozpoczynaniu własnego biznesu. Na przykładzie strony z obuwiem męskim. Prosty pomysł na własny biznes, dający możliwość pracy na własny rachunek.

Data dodania: 2009-11-25

Wyświetleń: 3961

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zapewne niejeden z was nie raz miał ochotę rzucić aktualną pracę i rozpocząć działalność na „własne konto”. Dzisiejszy rynek niestety nas nie rozpieszcza. Kryzys w gospodarce, ciągłe wahania walut. Dlatego tak ważne jest badanie rynku przed rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej. Oczywiście podstawą otwierania nowej firmy jest posiadanie pomysłu. Idei, która doprowadzi do naszej kieszeni tak ukochaną gotówkę.

Sam obserwuję biznes jednego z moich znajomych. Otworzył on sklep internetowy. Sprzedaje skórzane buty męskie. Pomysł dość prosty, wyprodukować w rozsądnej cenie i dobrej jakości i sprzedać z zyskiem. W chwili obecnej w ofercie ma jedynie obuwie męskie ale poszerzenie asortymentu nie powinno być problemem z racji własnej produkcji. Oczywiście produkcja w Polsce na dzień dzisiejszy nie opłaca się już nie tylko ludziom z zachodu ale także i nam -  Polakom. Dlatego obuwie wykonywane jest w Chinach. Buty takie już nie są niesamowicie tanie w produkcji, ale nadal cena wyprodukowania jednej sztuki nie jest przerażająca. Następnie obuwie wysyłane jest do kraju i następuje sprzedaż na allegro i w sklepie internetowym.

Pomysł dość prosty, ale to właśnie często prostota wygrywa. Czasem wystarczy głupia idea, wydająca się niedorzeczną aby sprawić że stajemy się panami własnego czasu i pieniędzy.

Dlatego na przykładzie mojego znajomego chcę uwidocznić że do odważnych świat należy i wystarczy czasem pomyśleć a coś może wypalić. Nie powinniśmy oczywiście zapomnieć o sprawdzeniu zapotrzebowania na rynku na produkt który zamierzamy oferować. Należy także zastanowić się nad tym, czy będziemy go sprzedawać lokalnie czy w obszarze całego kraju a może nawet świata.                                                                                                     

Licencja: Creative Commons
2 Ocena