Biżuteria w dzisiejszych czasach przestała być zwykłym dodatkiem do stroju. Stała się jego niezastąpioną częścią. Trendy w biżuterii zmieniają się coraz szybciej. Wpływ na jej wygląd ma kultura, moda, czy nawet styl życia. Współczesna biżuteria jest czymś, co przyciąga uwagę, a jednocześnie nie odbiera kobiecie jej indywidualnego stylu.

Data dodania: 2009-11-25

Wyświetleń: 1966

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Biżuteria nie tylko dla kobiet

Biżuteria to obecnie mnogość form (bransoletki, kolczyki, wisiorki, pierścionki itp.), wzorów, kolorów i materiałów. Wszystko to sprawia, że często to właśnie od niej kobiety uzależniają wybór całego stroju. Myliłby się jednak ten, kto twierdziłby, że biżuteria fascynuje tylko płeć piękną. Wszak nie bez powodu powstają kolekcje skierowane specjalnie do mężczyzn. Męska biżuteria to przede wszystkim łańcuszki, bransolety, czy spinki do mankietów. Szczególne znaczenie ma jednak biżuteria, która jest jednakowo ważna dla obu płci, a mianowicie obrączki ślubne. Jest to nie tylko symbol więzi i miłości, ale także element, który przez lata będzie częścią wizerunku osób je noszących.

Obrączki ślubne - biżuteria ponadczasowa

Obrączki ślubne, a przede wszystkim ich wybór, to jedna z najważniejszych kwestii w okresie przygotowań do ślubu. W końcu to inwestycja (przynamniej w założeniu), na całe życie. Wybierając obrączki ślubne należy kierować się więc nie tyle aktualnymi trendami, co własnym gustem. Obrączka powinna być odpowiednio dopasowana do dłoni i pięknie się na niej prezentować. Różnorodność dostępnych materiałów, kształtów, faktur, czy dodatków pozwala każdemu na dobór obrączki idealnej. Bardzo popularne jest również wykorzystanie graweru. Może to być data ślubu, imiona małżonków, czy też sentencja. Czasy gdy obrączki ślubne niemal z obowiązku musiały być złotymi i prostymi pierścionkami odeszły w niepamięć. Dziś inwencja narzeczonych w wyborze, a niekiedy nawet w projektowaniu tego jedynego w swoim rodzaju pierścionka jest praktycznie nieograniczona.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena