Jeszcze 50 lat temu główną rozrywką wśród ludzi było słuchanie radia lub oglądanie pierwszych programów w telewizji. Nikt nie myślał wtedy o tym iż w drodze ewolucji technicznej powstanie narzędzie w pełni interaktywne z człowiekiem, oraz będące narzędziem zarobkowym dla milionów ludzi. 

Data dodania: 2009-11-20

Wyświetleń: 3123

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 5

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

5 Ocena

Licencja: Creative Commons

W tym roku internet obchodzi swoją osiemnastą rocznice od daty powstania. Bardzo często porównywany jest do człowieka, który właśnie ukończył pełnoletność i jest już dorosłym obywatelem. Z pozoru ta metafora jest niewątpliwie śmieszna, jednak po dogłębnej analizie okazuje się iż jest jak najbardziej prawdziwa. W ciągu niespełna dwóch dekad World Wide Web (www) z narzędzia do przesyłania danych stał się gigantycznym pochłaniaczem czasu ludzkiego. Należy także podkreślić jaką role odgrywa obecnie w społeczeństwie.
Umiejętne zarządzanie treściami oraz stronami doprowadziło do powstania licznych serwisów społecznościowych, dystrybutorów kontentów audiowizualnych lub narzędzi do zarządzania wszystkimi dziedzinami naszego życia. Niestety jak przystało na osiemnastolatka, jest on skłonny do popełniania błędów i tak w odniesieniu do stron rozwinęła się także przestępczość internetowa, zorganizowane grupy manipulujące naszą świadomością, bądź fora łamiące ogólnie przyjęte normy prawne lub państwowe. Internet swoimi korzeniami sięga także do uczuć i relacji damsko-męskich, wielokrotnie dzięki niemu mamy możliwość zapoznania swojej drugiej połowy a także umożliwia rozpoznawać oznaki i objawy zdrady. Statystycznie w Polsce co piąty polak ma w domu internet, a co czwarty użytkownik sieci posiada konto na serwisach społecznościowych, co niewątpliwie świadczy o potędze tego narzędzia. Należy podkreślić iż to w naszych rękach i od naszego zachowania zależy to czy Nasz osiemnastolatek pójdzie w tą dobrą lub gorszą stronę.

Licencja: Creative Commons
5 Ocena