Obecnie na rynku istnieją różne typy kredytów w banki w polsce przeznaczonych dla osób prywatnych, ale także dla instytucji i firm. Wśród kredytów dla osób prywatnych największą rolę odgrywa kredyt konsumencki.

Data dodania: 2009-11-18

Wyświetleń: 2612

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ostatnim rodzajem kredytu, jaki może uzyskać osoba prywatna, jest kredyt konsolidacyjny. Jest on udzielany na konkretny cel, jakim jest spłata innych kredytów.

Kredyt gotówkowy czyli kredyt w banku, jak sama nazwa wskazuje udzielany jest w gotowce. Nie wymaga on określenia celu, na jaki kwota zostanie przeznaczona. Zwykle kredyty gotówkowe wymagają niewielkich zabezpieczeń, ponieważ kwoty takich kredytów również są niewielkie.

Wiele osób używa pojęcia kredytu i pożyczki zamiennie, chociaż są to bardzo różne instrumenty finansowe. Przede wszystkim kredyty mogą być udzielane tylko i wyłącznie przez banki internetowe. Umowa między klientem a bankiem musi mieć formę pisemną. Bank udziela kredytu odpłatnie (prowizje i odsetki) i na cel określony przez kredytobiorcę. Operacje kredytowe są bezgotówkowe.

Co zawiera standardowa umowa kredytowa:

- datę i miejsce zawarcia umowy,

- dane kredytobiorcy i kredytodawcy umowy,

- kwotę oraz walutę kredytu,

- przeznaczenie (cel) kredytu,

- termin spłaty kredytu,

- wysokość prowizji od udzielonego kredytu,

- wysokość oprocentowania kredytu,

- sposób zabezpieczenia kredytu,

- termin i sposób postawienia do dyspozycji środków kredytowych,

- informację o skutkach naruszenia umowy.

Autor: Ewenement

Licencja: Creative Commons
0 Ocena