Leasing samochodu, w szczególności pełnoobsługowy leasing operacyjny, jest rozwiązaniem pozwalającym na minimalizowanie ryzyka związanego z wykorzystaniem samochodów służbowych i obniżkę kosztów ich pozyskania oraz eksploatacji.

Data dodania: 2009-11-18

Wyświetleń: 256

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Leasing floty, a w szczególności pełnoobsługowy leasing operacyjny, jest rozwiązaniem pozwalającym na minimalizowanie ryzyka związanego z wykorzystaniem samochodów służbowych i obniżkę kosztów ich pozyskania oraz eksploatacji.

Wynajem długoterminowy pozwala na przeniesienie wszelkich obowiązków związanych z administracją flotą na firmę CFM. W przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, dla których zatrudnienie osoby odpowiedzialnej jedynie za flotę nie kalkuluje się finansowo, jest to szczególnie istotna zaleta. Jeśli firma decyduje się na inną formę finansowania, te obowiązki najczęściej obciążają prezesa firmy.

Decydując się na leasing finansowy przedsiębiorca osiąga pewne korzyści, jednak wciąż pozostaje kwestia obowiązków związanych z obsługą floty, które musi wykonywać samodzielnie. Są to zajęcia dość pracochłonne. W przypadku pełnoobsługowego wynajmu długoterminowego wszelkie obowiązki związane z obsługą floty leżą po stronie firmy sektora Car Fleet Management.

Przykładem może być tutaj ubezpieczenie pojazdów służbowych. Wiąże się ono z koniecznością negocjowania stawki oraz późniejszym dochodzeniem wypłaty w przypadku szkody, które często potrafi trwać miesiącami. Podobnie sytuacja przedstawia się z naprawami np. przy dochodzeniu z serwisem zasadności danej naprawy oraz jej kosztów.

Za wyborem pełnoobsługowego wynajmu długoterminowego przemawia również brak konieczności mrożenia własnych środków finansowych. Oznacza to, że zwrot z inwestycji w większości firm jest znacznie wyższy niż koszt pieniądza płacony firmie leasingowej.

Dzięki zastosowaniu Full Service Leasingu można zmniejszyć łączne koszty związane z flotą do 30 %, poprzez obniżenie poszczególnych kosztów składowych użytkowania pojazdów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena