Sukces salonu kosmetycznego zależy od wielu kwestii – jedną z nich jest odpowiedni sprzęt. Co zrobić, aby znaleźć optymalne urządzenia do swojego salonu? SPAexpert.pl podpowiada, na co warto zwrócić uwagę.

Data dodania: 2009-11-12

Wyświetleń: 3527

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kim jest twój klient?

To jedno z podstawowych pytań, jakie powinien zadać sobie właściciel salonu przed podjęciem decyzji o kupnie sprzętu. Inne urządzenia wybierzemy do salonu położonego w małym miasteczku i nastawionego na mniej zamożnych klientów, inne do SPA w dużym mieście, którego klientela ma się składać głównie z przedstawicieli dobrze zarabiającej klasy średniej. Droższy sprzęt oznacza przeważnie wyższą cenę zabiegów, ale również wysoką jakość i większy prestiż salonu. Jeśli te wartości są dla nas i naszych klientów decydujące, warto zainwestować w urządzenia z wyższej półki. Wyposażenie salonu kosmetycznego ma ogromny wpływ na ofertę, dlatego przed podjęciem decyzji trzeba się dokładnie zastanowić, kto jest jej głównym odbiorcą.

Co oferuje konkurencja?

Startując z nowym biznesem nie unikniemy porównania naszej oferty z salonami w okolicy. Nowy salon powinien się czymś wyróżnić, posiadać jakąś usługę, której lokalne salony nie mają u siebie. Prowadzenie nowego gabinetu kosmetycznego w okolicy, gdzie funkcjonuje już kilka salonów z dłuższym stażem może się okazać trudne, jeśli jego oferta nie będzie odbiegać od tego, co oferuje reszta. Jeśli więc w pobliżu funkcjonują głównie salony z podstawowymi usługami kosmetycznymi, może warto jest postawić na zabiegi wymagające zaawansowanego sprzętu. Gdy natomiast dzielnica obfituje w luksusowe salony odnowy i SPA, być może lepiej byłoby zapełnić lukę i zaoferować wysoki poziom usług z tańszym cennikiem, który mógłby zainteresować mniej zamożną klientelę.

Różne formy, różne możliwości

Duże znaczenie ma też forma sprzętu – w zależności od charakteru prowadzonych usług, możemy wybrać pojedyncze urządzenia, albo sprzęt multifunkcyjny, aparaty stacjonarne lub mobilne. Jeśli chcemy mieć bogatą ofertę zabiegów, a przy tym zależy nam na oszczędności, warto rozważyć sprzęt wielofunkcyjny – wówczas jedno urządzenie może zastąpić często 5 albo nawet 6 innych. Jest to szczególnie atrakcyjna opcja dla mniejszych salonów, gdzie liczy się każdy wolny metr kwadratowy. Jeśli natomiast chcielibyśmy świadczyć usługi zarówno w salonie, jak i w domu klienta, warto rozważyć zakup aparatów mobilnych, które umożliwią jedno i drugie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena