W obecnych czasach różnego rodzaju urządzenia znacząco ułatwiają nam pracę i życie. Widoczne jest to także w naszych mieszkaniach. Odkurzacze, światło na pilota, zmywarki oraz wszystkie inne są obecnie niemal niezbędne.

Data dodania: 2009-10-29

Wyświetleń: 2654

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jednym z takich urządzeń z pewnością są okapy kuchenne kominowe. Ich bardzo ważną rolę w kuchni możemy dostrzec zwłaszcza w zimie, kiedy to nie jesteśmy zmuszeni do wietrzenia pomieszczenia przy otwartym oknie. Jednym z najbardziej popularnych producentów takich okapów jest Whirlpool. Produkty tej marki od lat cieszą się uznaniem klientów. Firma ta w swojej ofercie posiada bardzo różne tego rodzaju urządzenia. Oprócz okapów kominowych na rynku dostępne są w sprzedaży także okapy podwieszane, szufladowe i wyspowe.

Jak już wybierzemy odpowiedni do naszej kuchni typ okapu, musimy jeszcze wybrać rodzaj sterowania. Najdroższe rozwiązania to sterowanie za pomocą miniaturowego ekranu LCD, sterowanie za pomocą dotyku, lub tzw. sterowanie "soft touch". Z tańszych rozwiązań mamy do wyboru przyciski lub suwaki, które oprócz niskiej ceny mają jeszcze jedną ważną zaletę - są praktycznie bezawaryjne.

Chcąc kupić okap powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na kilka podstawowych rzeczy. Warto, żeby nasz okap posiadał trzy prędkości pracy. Dzięki temu jest on w pełni efektywnie wykorzystywany i sami możemy ustawić optymalną dla nas opcję. Poza prędkością pracy, ważny jest również hałas. Wiadomo, że im ciszej nasze urządzenie pracuje tym lepiej i zdrowiej dla nas. Powinien być także wyposażony w filtr węglowy i przeciwtłuszczowy.

Dla wielu ludzi dodatkowo ważnym elementem jest oświetlenie (najlepiej halogenowe) oraz wzornictwo. Z tym ostatnim elementem nie ma najmniejszego problemu, bowiem firmy dają nam tak olbrzymi wybór, że z pewnością znajdziemy coś pasującego do naszej kuchni.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena