Jak sprawnie i szybko wybrać odpowiedni dla nas, dobry i profesjonalny zespół muzyczny na wesele. Czym powinniśmy się kierować i na co zwrócić uwagę. (strona internetowa zespołu na wesele)

Data dodania: 2009-10-28

Wyświetleń: 4170

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Prawie każda przyszła Para Młoda, minimum rok przed planowanym ślubem, staje przed niełatwym wyborem zespołu na swoje wesele. Utarło się przekonanie (zresztą bardzo słuszne), że powodzenie wesela zależy głównie od dobrego zespołu muzycznego. W takim razie od czego zacząć nasze poszukiwania? Na co zwrócić uwagę? Czego się wystrzegać? Jest kilka prostych zasad, które pomogą nam w podjęciu właściwej decyzji.
Obecnie wybór kapel na wesele jest dość duży, a ich poziom muzyczny coraz wyższy. Najszybszym źródłem informacji o orkiestrach weselnych jest niezastąpiony Internet.
Każdy „szanujący się" zespół na wesele ma swoją stronę internetową (choć bywa, iż dobre zespoły grające od lat, obywają się bez własnej strony WWW, jednakże są to wypadki sporadyczne).Już po wyglądzie i treści serwisu zespołu muzycznego, możemy się czegoś dowiedzieć o weselnym zespole. Oczywiście nie należy się tym wyznacznikiem całkowicie sugerować. Szukamy przecież zespołu na wesele, a nie projektanta stron internetowych!
Jeśli kapela poważnie podchodzi do swojej oferty, to na stronie internetowej powinna zamieścić:
- Demo muzyczne - słuchając go możemy w łatwy sposób wykluczyć kiepskich muzyków. Jeśli zespół chwali się super sprzętem i dobrymi instrumentami, a nagrania są wątpliwej jakości, to znak, że kapela pewnie nie potrafi go właściwie użyć.
- Repertuar - jeśli przypadł nam do gustu, to już połowa sukcesu! Jeśli nie, to zapytajmy zespół o możliwość przygotowania specjalnego repertuaru dla Nas. Kapele, które są gotowe do takich „poświęceń", z reguły w swoim składzie mają wykształconych muzyków, którym nie obca jest praca nad nowym materiałem muzycznym.
- Księga Gości - dobre źródło opinii o zespole Nie należy się jednak w stu procentach nimi sugerować, bo niejednokrotnie są to bardzo subiektywne opinie w stylu ...''na moim weselu kapela grała rewelacyjnie do samego rana! Wokalistka śpiewała przepięknie!
- Zabawy i konkursy - ten dział , jeśli występuje , wiele nam powie o tym, jak może wyglądać zabawa oczepinowa w wykonaniu wybranego przez nas zespołu muzycznego. Jeśli propozycja zabaw przypadła nam do gustu, to znaczy, że na oczepinach będziemy się dobrze bawić wraz z gośćmi. Zespół powinien być również otwarty na wszelkie pomysły zabaw oraz konkursów.
Video - wskazane jest, aby zespół weselny posiadał jakieś próbki własnych dokonań. Jeśli zespół unika tego tematu albo tłumaczy się brakiem, bądź też niemożliwością pokazania filmu z wesela, to może być sygnał, iż nagrania zamieszczone na jego stronie internetowej wcale nie muszą pokrywać się z rzeczywistymi umiejętnościami orkiestry.
Zdarza się, że „zamożniejsze" zespoły uciekają się do nieetycznych chwytów marketingowych i nagrywają swoje aranżacje muzyczne w studiu z udziałem dodatkowych muzyków, na przykład gitarzysty, saksofonisty... itd. Możemy to łatwo zweryfikować oglądając nagrania video, na których powinniśmy przede wszystkim usłyszeć i zobaczyć instrumenty, jakich używa zespół na wesela.Na przykład gitara jest instrumentem szczególnym, który trudno podrobić przy użyciu instrumentów klawiszowych. Nawet niewprawne ucho szybko wychwyci różnicę. Jeśli zespół odtwarza muzykę z podkładów mp3, to metoda "na słuch" niestety się nie sprawdzi (to jest temat na inny artykuł).

Strona internetowa zespołu muzycznego to jego wizytówka. W obecnym świecie marketingu i reklamy nasze zaufanie do Internetu nie maleje. Niestety łatwo w nim o roźnego rodzaju manipulacje. Zatem, jeśli zespół muzyczny na wesele ma swoją stronę internetową, to jej zawartość ma ułatwić przyszłym słuchaczom wybór orkiestry. Zwracając uwagę na elementy strony opisane w tym artykule, możemy wstępnie ocenić zespół i zaoszczędzić czas. Tak naprawdę demo muzyczne zawarte na stronie powie nam prawie wszystko o kapeli, a informacje dodatkowe dopełnią całości  i spowodują, że z przyjemnością odwiedzimy zakładkę kontakt zespoły weselne. Im więcej informacji o sobie chce nam przekazać zespół, tym lepiej to o nim świadczy.

Pozdrawiamy,

Retro Toruń Trio

Artykuł jest własnością serwisu www.zespolretrotorun.pl i można go wykorzystywać tylko w niezmienionej formie wraz z linkiem do serwisu www.zespolretrotorun.pl

Licencja: Creative Commons
0 Ocena