Są w życiu każdego z nas takie momenty, które mają bardzo specjalną wartość. Zwykle są one świętowane z dużą pompą i wśród bardzo licznego grona znajomych. Takie wydarzenia jak studniówka, czy ślub dla większości z nas zdarzają się tylko raz w życiu. Czy nie warto ich zachować ?

Data dodania: 2009-10-26

Wyświetleń: 1815

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na pewno zostaną one długo w naszej pamięci. Z czasem staną się jednak coraz bardziej odległe, nasze życie będzie toczyło się dalej, świat w obecnych czasach zasypuje nas ogromnymi ilościami informacji i nowych wrażeń, więc siłą rzeczy te szczególne momenty, będą się w naszej pamięci zacierać. Zapomnimy kto w nich uczestniczył i co dokładnie się działo. Zostaną nam tylko fragmenty, malutkie wycinki, które najbardziej zapadły nam w pamięć.

Jak temu zapobiec ? Nie jest to wcale trudne. Trzeba tylko zawczasu pomyśleć o tym, że potrzebny jest kamerzysta na ślub, studniówkę czy inne ważne dla nas wydarzenie. Przed taką imprezą może nam się wydawać, że to może zbędne, że przecież zapamiętamy a film i tak nie odda wszystkiego co się działo. Nic bardziej mylnego. Z perspektywy kilku, a nawet kilkunastu czy kilkudziesięciu lat okaże się, że takie nagranie jest dla nas bezcenne. Nie chodzi o to, że kamera zarejestruje wszystko co wartościowe i odda świetnie nastrój jaki panował na naszej studniówce, czy ślubie. Wideo pozwoli nam jednak przywołać te wrażenia i odtworzyć sobie nastrój, który mamy gdzieś w pamięci, ale został zasłonięty przez masę wydarzeń i informacji, które później zapamiętywaliśmy.

Wiele firm oferuje w tej chwili filmowanie studniówek, ślubów i innych okazji. Naprawdę warto skorzystać z usług takiej firmy. Możemy też oczywiście poprosić kogoś ze znajomych, kto ma kamerę, żeby nam ją pożyczył, albo przyszedł i filmował. Kłopot z takim rozwiązaniem jest taki, że nasz znajomy pewnie też będzie się chciał bawić i nie będzie swojego zajęcia traktował bardzo poważnie. W dodatku nie mając doświadczenia, może coś źle ustawić w kamerze i zamiast videa będziemy mieli bezużyteczne nieostre ruszające się plamy. Kolejną zaletą wynajęcia profesjonalisty jest to, że taka osoba ma zwykle wiedze teoretyczną o tym jak używać kamery, żeby ujęcia były ciekawe i oddawały jak najwięcej nie tylko z ogólnego wyglądu imprezy, ale także z jej klimatu.

Dotarcie do profesjonalnej firmy zajmującej się filmowaniem specjalnych okazji jest bardzo proste. Jak zwykle nieocenionym narzędziem jest tutaj Internet. W wyszukiwarkę wpisujemy lokalizację wraz z hasłem, które nas interesuje. W tym wypadku przykładowo wideofilmowanie Kielce i przeglądamy listę wyników. Przyglądnijmy się dotychczasowym realizacjom firmy, które zwykle są udostępniane na stronie. Sprawdźmy czy poziom usług jaki dana firma oferuje nam odpowiada i czy cena za te usługi jest dla nas przystępna. Potem wystarczy się z daną firmą skontaktować i zamówić jej usługi. Dobrze jest zrobić to zawczasu, bo w tej branży zdarza się tak, że terminy są rezerwowane dużo wcześniej. Szczególnie, że na przykład studniówkę wiele osób ma w podobnych terminach i ktoś może nas ubiec.

Nie zastanawiajmy się nad tym czy warto przeznaczyć na wideo z ważnej dla nas okazji trochę pieniędzy. Ten wydatek będzie się nam zwracał przez bardzo długi czas, a momenty oglądania starych nagrań ze znajomymi, z którymi spotkaliśmy się po latach są naprawdę bezcenne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena