Na pewno surfując po Internecie zdarzyło wam się trafić na stronę oferującą zarabianie w Internecie. Zastanawialiście się pewnie czy to co wypisują na tych stronach jest rzeczywiście prawdą i czy można sobie w ten sposób zagwarantować przyzwoity miesięczny dochód...

Data dodania: 2009-10-22

Wyświetleń: 4461

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zarabianie w Internecie to bardzo pojemna kategoria. Mieści się w niej zarówno czytanie reklam, jak i klikanie w banery, a także korzystanie z programów partnerskich. Niektóre z tych sposobów zarabiania zagwarantują nam rzeczywiście sensowne pieniądze, a inne pozwolą tylko dorobić sobie co nieco do wypłaty. Ważne jest, żeby zdawać sobie sprawę ile możemy zarobić za dany typ wykonywanej pracy, żeby nie dać się oszukać naciągaczom.

Każdy pewnie zastanawia się teraz gdzie może najwięcej zarobić i jak to zrobić, żeby poświęcając niewiele czasu zgarnąć dużą kasę. Nie będę chyba pierwszą osobą, która rozczaruje was pod tym względem. Niestety jest to niemożliwe. Jeżeli traficie na stronę, na której będzie napisane, że za klikanie w banery reklamowe możecie zarobić 1000 zł miesięcznie, a nawet więcej to powinna od razu zaświecić się wam czerwona lampka. Niestety takie oferty to zawsze oszustwo, które polega na wykorzystaniu naiwnych internautów.

Zwykle odbywa się to w ten sposób, że kiedy przychodzi do wypłaty pieniędzy za wykonaną pracę, kontakt z właścicielami strony się urywa. Często zdarza się też tak, że do oszustwa wykorzystywany jest system punktowy. Dzięki zdobyciu określonej ich ilości możliwe jest wypłacenie pieniędzy. Trick polega na tym, że dostajemy zlecenia, aż do momentu kiedy brakuje nam minimalnej ilości punktów do wypłaty i potem maile przestają przychodzić, a my za wykonaną pracę nie możemy odebrać wynagrodzenia. Jest to oczywiście tylko przykład bo na systemie punktowym opierają się też uczciwe strony, na których rzeczywiście można wymienić punkty na nagrody lub pieniądze.

Jak się zorientować czy na danej stronie możemy rzeczywiście coś zarobić, czy zostaniemy oszukani i będziemy pracować za free ? Podstawowym kryterium jest ilość pieniędzy jaką dany serwis nam oferuje. Na uczciwych stronach oferujących zarabianie w internecie nie ostaniemy więcej niż 100 - 200 zł miesięcznie, a czasami będzie to nawet 100 zł na kilka miesięcy. Jeżeli znajdziemy gdzieś ofertę zarabiania większych pieniędzy za czytanie reklam, klikanie w banery lub wypełnianie ankiet to na 100% zostaniemy oszukani.

Większe pieniądze można oczywiście zarobić w Internecie, ale wiąże się to z dużo większym nakładem pracy i wiedzy. Możliwość taką daje stworzenie własnej strony internetowej, która będzie zarabiała dla nas pieniądze dzięki płatnym banerom i programom partnerskim. Jeżeli mamy pomysł i możliwość stworzenia ciekawej strony, którą będą odwiedzali ludzie możemy na niej zarobić. Tutaj też trzeba jednak uważać. Szczególnie przy doborze firm, które oferują programy partnerskie. Najlepiej kierować się tym czy dana firma jest znana na polskim rynku i czy ma dobrą pozycję w sektorze, którym się zajmuje. Jeżeli tak jest, to możemy być pewni, że nie zostaniemy oszukani, a dodatkowo bez problemu będziemy mogli polecać jej usługi wiedząc, że jest to dobra i sprawdzona firma. Dodatkowo w banery takiej firmy ludzie będą klikać, a właśnie za to dostajemy pieniądze.

Tylko ten sposób umożliwia prawdziwe, zapewniające utrzymanie zarabianie. Internet daje więc taką możliwość, ale tak jak pisałem nie jest ona dla każdego. Jeżeli więc nie mamy wystarczającej wiedzy, pracujemy gdzieś i zależy nam tylko na tym, że trochę dorobić sobie do wypłaty, to lepiej zdecydować się na mniej wymagającą i absorbującą metodę, czyli czytanie reklam, bądź wypełnianie ankiet.

Licencja: Creative Commons
6 Ocena