Istnieje wiele metod, aby osiągnąć taki rezultat. Niektóre z nich są bardzo kosztowne i wiążą się z niebezpiecznymi dla naszego ciała zabiegami chirurgicznymi, które mogą mieć bardzo poważne skutki uboczne. Czy naprawdę warto decydować się na taki zabieg ?

Data dodania: 2009-10-22

Wyświetleń: 2676

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na to pytanie każda z nas musi sobie odpowiedzieć sama. Dobrze jest jednak zanim podejmiemy taką decyzję sprawdzić inne formy poprawiania naszego wyglądu, które nie wpłyną w żaden sposób na nasze zdrowie, a będą nas o wiele mniej kosztowały. Chciałabym w tym artykule opisać jedną z takich metod jaką jest przedłużanie i zagęszczanie włosów.

Na pierwszy rzut oka może się wam wydać dziwne, że ktoś pisze o tym, że taki zabieg może być równie skuteczny jak droga i niebezpieczna operacja plastyczna. Moim zdaniem jednak, tak właśnie jest. Wpływa na to wiele czynników i kilka z nich postaram się opisać w tym artykule.

Przede wszystkim, co to właściwie oznacza być piękną ? Czujemy się pięknie kiedy podoba nam się nasz wygląd zewnętrzny, a także wtedy kiedy inne osoby zwracają na nas uwagę i chwalą naszą urodę. Myślę, że każda z nas wie, że pięknym można być na różne sposoby i nie dla wszystkich, gwiazdy Hollywood, są najdoskonalszym wzorem piękna. Wiadomo również, że kobiety czują się pięknymi nie tylko dlatego, że wyglądają toczka w toczkę jak sławna aktorka. Najważniejsza jest samoocena, która sprawia, że nawet kobiety daleko odbiegające od wzorców lansowanych w telewizji potrafią czuć się pięknymi. Co więcej dzięki pewności siebie i akceptowaniu własnego ciała sprawiają one, że ludzie w ich otoczeniu również dużo lepiej na nie patrzą i dostrzegają w nich to piękno, które one same widzą w sobie.

Jaki ma z tym wszystkim związek przedłużanie włosów. Bardzo prosty. Powiedzenie komuś, żeby uwierzył w siebie i zaakceptował swój wygląd jest bardzo prostą i oczywistą radą dla osób, które mają z tym problem. Jednak zastosowanie się do niej jest dla tych osób niezwykle trudnym wyzwaniem. Jeżeli ktoś ma problem z zaakceptowaniem tego jak wygląda, to nie zmieni tego od tak i nie stanie się nagle pewną siebie osobą, bez kompleksów. Potrzebny jest do tego jakiś bodziec, który pozwoli tej osobie uwierzyć w siebie.

Takim bodźcem może być właśnie zabieg poprawiający wygląd naszych włosów, który sprawi, że będą one nam się podobały i znajomi będą zauważali poprawę naszej urody. Włosy wbrew pozorom są bardzo ważnym elementem naszego wyglądu. Gęste i ładne włosy to sygnał dla innych, że dbamy o siebie i jesteśmy zdrowe. To także jeden z elementów, którzy mężczyźni często nieświadomie biorą pod uwagę kiedy decydują się kogoś poderwać. Wynika to z tego, że nie zdają oni sobie do końca sprawy, z niektórych kryteriów, którymi się kierują przy wyborze partnerki. Takich jak zdrowa cera, odpowiednie kształty ciała i właśnie zdrowe lśniące włosy.

W dzisiejszych czasach, żyjąc w mieście pełnym zanieczyszczeń, trudno jest sprawić, żeby nasze naturalne włosy wyglądały pięknie i były mocne i zdrowe. Dzięki takiemu zabiegowi jak zagęszczanie włosów możemy osiągnąć właśnie taki efekt. Skutki tak prostej i bezpiecznej dla nas zmiany mogą nas mocno zaskoczyć. Znajomi zaczną nas na nowo zauważać i pewnie przy pierwszym spotkaniu nie będą wiedzieli dlaczego wyglądamy atrakcyjniej. Będą więc komplementować i pytać co zrobiłyśmy. Poprawi się również nasza atrakcyjność w oczach nieznajomych co może przełożyć się na częstsze pytania o to czy mamy chwilkę czasu, żeby porozmawiać.

Dzięki temu, że będziemy bardziej atrakcyjne w oczach innych może przekonamy również siebie do zaakceptowania swojego wyglądu. Widząc jak taka mała zmiana pozytywnie wpływa na reakcje otaczającego nas świata, można łatwo dojść do wniosku, że nie brakuje nam zbyt wiele. Gdyby było inaczej to tej zmiany nikt by nie zauważył, bo jeżeli uważamy, że wszystko w nas jest nie tak to jakie znaczenie miałaby poprawa wyglądu włosów.

Zarówno zagęszczanie jak i przedłużanie włosów nie jest tanie, ale w porównani do kosztownych operacji plastycznych kosztuje grosze. Skoro więc może to nam pomóc w polepszeniu samooceny i sprawić, że poczujemy się piękne, to czemu nie spróbować ?

Licencja: Creative Commons
2 Ocena