Nie trudno zauważyć, że obecnie najskuteczniejszą forma promowania własnych stron www są artykuły promocyjne. Największy problem jest jednak z miejscem gdzie je publikować. Wśród  milionów witryn WWW jak znaleźć te, gdzie mozna publikować, jak i te, które ś ado tego najlepsze?

Data dodania: 2009-10-21

Wyświetleń: 5435

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 7

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

7 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nie trudno zauważyć, że obecnie najskuteczniejszą forma promowania własnych stron www są artykuły promocyjne. Największy problem jest jednak z miejscem gdzie je publikować. Wśród  milionów witryn WWW jak znaleźć te, gdzie mozna publikować, jak i te, które ś ado tego najlepsze?

Artelis.pl – to wspaniałe zadbane i chyba najlepsze miejsce do publikacji. Ale samo Artelis nie wystarczy, więc gdzie jeszcze?

Eioba.pl – to też dobre miejsce, niemniej ciężko się wbić do katalogu publicznego, a wcześniej linki są oznaczone nofollow i nie mają żadnego znaczenia w pozycjonowaniu. Liczą się jedynie wejścia wprost z portalu, a tych nie ukrywajmy, nie ma aż tak wiele. Do tego niezwykle dziwna moderacja traktująca za spam niemal wszystko co nie podchodzi pod "fragmant książki".

Prywatne katalogi Presell – bardzo dobre miejsca do publikowania własnych artykułów, szczególnie jeśli są to katalogi tematyczne. Pojawiają się jednak dwa problemy, bardzo ciężko je znaleźć i nawiązać kontakt z administratorami. A druga sprawa to bardzo często istnieją dość krótko, szybko znikająć w mroku dziejów internetu.

Publiczne, moderowane katalogi presell – jeśli moderacja jest prowadzona sensownie, to również warto tam publikować artykuły. Niestety jak uczy doświadczenie, albo witryny takie stają się po pewnym czasie nie moderowane (co znacząco obniża ich jakość) lub prowadzący przestają się zajmować takim blogiem i po kilku miesiącach blog „umiera”.

Publiczne, NIE moderowane katalogi presell – najczęściej jest to gigantyczna katastrofa. Bardzo mierne artykuły, kopie artykułów z innych witryn, reklamy stron dla dorosłych. Ogólnie jakość takich serwisów jest minimalna i chyba nie warto zaprzątać sobie nimi głowy.

Wymiana artykułami z innymi witrynami – niewątpliwie doskonała metoda na umieszczenie artykułu promocyjnego z linkiem, jednak niezwykle czasochłonna i nikt nie da nam gwarancji, że za chwilę webmaster nie usunie naszego artykułu. A kontrola wielu takich miejsc wymaga czasu lub dedykowanych narządzi.

Jak rozwiązać ten problem? Kilka miesięcy temu znalazłem system publikacji artykułów NBC.pl. Wydaje się on idealnym rozwiązaniem dla wszystkich publikujących swoje artykuły w internecie. Pozwala nie tylko na wygodne zarządzanie nimi, ale także na kontrolę publikacji i późniejsze śledzenie procesów związanych z publikacja artykułów na serwisach partnerskich.

System istnieje już kilka miesięcy na rynku i jak można wyczytać na forum udowodnił skuteczność. Na ile jednak będzie przydatny dla Ciebie drogi czytelniku to już zależy tylko od Ciebie i jakości Twoich artykułów. Ja zapraszam na swoje strony www.domoweseo.pl, gdzie znajdziesz garść porad dotyczących SEO i optymalizacji serwisu oraz korzystania z NBC.

Licencja: Creative Commons
7 Ocena