Coraz więcej pojawia się sklepów, w których można nabyć ręcznie wykonywaną biżuterię taką jak kolczyki, naszyjniki czy bransoletki. Pojawiają się zarówno sklepy dostarczające półprodukty jak również sklepy z gotowymi wyrobami.

Data dodania: 2009-10-17

Wyświetleń: 2908

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Coraz więcej pojawia się sklepów, w których można nabyć ręcznie wykonywaną biżuterię taką jak kolczyki, naszyjniki czy bransoletki. Pojawiają się zarówno sklepy dostarczające półprodukty jak również sklepy z gotowymi wyrobami. I tu, podobnie jak w przypadku różnorodności folklorystycznej, możemy wybierać i przebierać w szerokiej gamie biżuterii. Wiele zdolnych osób podejmuje się własnoręcznego projektowania ciekawych wzorów biżuterii (np: Kate Way) urozmaicając dość ubogą produkcję seryjną jaką można spotkać na mini stoiskach w sklepach odzieżowych. Polecam korzystać z tego dobrodziejstwa, bo dzięki temu nie dość, że można się wyróżnić, to jeszcze można bez problemu dobierać biżuterię nawet do najbardziej oryginalnych kreacji.

Elegancja w cenie

W wielu sklepach z biżuterią typu hand made znaleźć można ofertę, która może trafić do szerokiej klienteli. Biżuteria wykonywana jest z materiałów, których wybór jest ogromny. Bez trudu odnajdujemy kulki, kryształki i inne elementy o prawdopodobnie azjatyckim pochodzeniu, które na naszym polskim rynku przeistaczają się w cudowne wzory kolczyków, naszyjników czy bransoletek. Niska cena tych elementów daje możliwość przygotowania biżuterii pełnej różnokolorowych i różnorodnych elementów, których kolaż jest niedość, że ładny to jednocześnie tani. Z tym, że w tym przypadku niska cena nie rodzi podejrzenia tandety, a raczej budzi radość "ustrzelenia okazji". Jednocześnie producenci biżuterii ręcznie wykonanej nie mają problemów z przygotowaniem wzorów zawierających elementy droższe, bardziej unikalne i prestiżowe, z których najpopularniejsze to kryształy Swarovskiego.

Lawa wulkaniczna w kolczykach

W poszukiwaniach nowości do kolczyków producenci wykorzystują m.in. lawę wulkaniczną. To bardzo wdzięczny materiał do stosowania w biżuterii. Kolczyki z niego wykonane nadal są w przystępnych cenach, a robią piękne wrażenie. Lawa wulkaniczna może mieć wiele zastosowań nie tylko do kolczyków, ale również do bransoletek, zawieszek czy naszyjników zarówno w kształcie kulek jak i owali.

Kolczyki haftowane

Hafciarki wiekami ozdabiały stroje i dodatki. Dawniej były to jedne z najważniejszych sposobów upiększania ubioru. Teraz w różnych dziedzinach mody, coraz łaskawszym okiem patrzy się na elementy haftowane. Podobnie jest w przypadku biżuterii. Kolczyki z elementami haftowanymi można już spotkać w ofercie wielu sklepów. Dostępne są kolczyki zarówno dla dziewczynek jak i dla kobiet. Kolczyki te wykonywane są w różnych wzorach i kolorach. Co ciekawe w przypadku dodarcia bezpośrednio do producentów można zamówić własne wzory lub idealnie dopasować kolor do własnej kreacji. Myślę, że komplety biżuterii w postaci bransoletek i naszyjników haftowanych będą coraz częściej dodatkami do modnych kreacji.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena