Polska jest krajem w którym coraz popularniejsze stają się tzw. blaszaki - czyli innymi słowy mówiąc garaże składane na miejscu u klienta, które tworzone są przede wszystkim z blachy.

Data dodania: 2009-10-15

Wyświetleń: 17828

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W dzisiejszym artykule chciałbym wspomnieć nie tyle o garażach blaszanych, ale o przygotowaniu gruntu pod garaże blaszane.

Aby móc postawić garaż blaszanych pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić jest odpowiednie przygotowanie terenu na którym zostanie postawiony nasz blaszak. Podczas przygotowywania podłoża pod garaż musimy przewidzieć nie tylko wagę samego garażu, ale także dodatkowe czynniki jak śnieg czy też wiatr. Dodatkowo powinniśmy dobrze przemyśleć konstrukcję bramy garażowej, aby ta z równą łatwością otwierała się tak latem jak i zimą.

W poniższym artykule postaramy się w prosty sposób przedstawić najważniejsze informacje związane z przygotowaniem terenu pod garaż blaszany.

Aby garaż mógł służyć nam przez wiele lat, musimy pamiętać o tym, aby odpowiednio przygotować podłoże. „Parkiet" naszego blaszaka musi odpowiednio izolować wilgoć. Podczas wybierania miejsca postawienia garażu blaszanego, powinniśmy również wziąć pod uwagę to, aby np. podczas dreszczów nasz garaż nie był zalewany przez spływającą wodę. Dodatkowym plusem będzie takie dobranie materiału, który będzie wyścielał podłoże naszego blaszaka, aby było ono łatwe w utrzymaniu czystości.

Podłoże pod garaż blaszany:

Podłoże na którym zostanie utworzony garaż blaszany powinno być nieco szersze niżeli sam garaż (minimum o 5-10 centymetrów). Sytuacja ta oczywiście nie jest „przymusowa", gdyż zostanie ona zniwelowana np. podczas tworzenia garażu, który będzie przylegał bezpośrednio do domu.

Jeśli chodzi o grubość podłoża, musimy pamiętać, że warstwa betonowa powinna wynosić minimum 12 centymetrów.

Rodzaje podłoża:

Istnieje wiele rodzajów podłoża, które jesteśmy w stanie przygotować pod nasz garaż. Poniżej postaramy się opisać najważniejsze z nich.

Punktowe osadzenie podłoża - jest jednym z najprostszych modeli podłoża. Nie zapewnia on niestety mocnej podstawy pod garaż. Przygotowanie podłoża punktowego w dużej mierze opiera się o utworzenie kilku punktów betonowych na których będzie się opierał nasz garaż.

Płyta betonowa - czyli tak zwana wylewka jest jednym z lepszych rozwiązać. Polega ona na utworzeniu wylewki na terenie całego podłoża naszego garażu.

Stopy fundamentowe (betonowe) - jest to podobny do punktowego, rodzaj podłoża. Jednak poprzez budowę fundamentową w znacznym stopniu zwiększa on możliwości nośne takiego podłoża.

Fundament - jeden z najmocniejszych podłóż dla naszego garażu. Polega na utworzeniu fundamentu dla naszego garażu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena