Dlaczego e-biznes to idealne rozwiązanie dla kobiet? Dlaczego polski internet coraz częściej ma kobiecą twarz? Co sprawia, że to własnie kobiety mogą zarobić w internecie najwięcej?

Data dodania: 2009-10-14

Wyświetleń: 2678

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zacznijmy od wyjaśnienia pojęcia e-biznes. Są to wszelkie metody zarabiania za pośrednictwem internetu. Należy do nich zarabianie na reklamach umieszczonych na swoich stronach internetowych i blogach, sprzedawanie produktów w sklepach internetowych oraz zarabianie w programach partnerskich. Oczywiście, wszystkie te metody możemy połączyć, by zwiększyć swoje zarobki. Zasadniczą przewagą e-biznesu nad tradycyjnymi formami zarobku jest to, że niemal nie wymaga on początkowych inwestycji. W internecie możemy zacząć zarabiać wykorzystując dostepne bezpłatnie narzędzia. Oczywiście, jak w każdym biznesie, z czasem mozemy zainwestować część naszych zarobków, by zwiększyć swoje dochody. Podstawową naszą inwestycją będzie jednak czas poświęcany na rozwój naszego biznesu oraz na to, by rozwijać swoją wiedzę i umiejętności dotyczące internetu.

Dlaczego e-biznes jest idealną metodą zarobku dla kobiet? Nie od dziś wiadomo, że naturalne cechy kobiet predysponują je do pracy w handlu, promocji i marketingu. Dobrze rozwinięta intuicja, umiejętność rozumienia potrzeb i emocji innych ludzi a także sumienność i dokładność są czynnikami wpływającymi na sukces w e-biznesie. Zarabianie przez internet to także znakomita okazja dla kobiet, które pozostają w domu i zajmują się wychowaniem dzieci. Już dwie godziny pracy dzieci pozwolą ci wypracować stabilny dochód. Jest to szczególnie istotne dla kobiet, które często rezygnują z niezależności finansowej na rzecz dbania o dom. Tymczasem już dziś wiadomo, że system emerytalny jest dla nas niekorzystny: żyjemy dłużej, pracujemy krócej i  - statystycznie - zarabiamy mniej; wszystko to sprawia, że emerytura wynikająca z pracy na etacie na pewno nie wystarczy. Zajęcie się e-biznesem to dobry sposób na zadbanie o swoją przyszłość.

Od czego najlepiej zacząć? dla początkujących najlepsza metoda to prowadzenie bloga. Przede wszystkim założyć go można korzystając z jednej z bezpłatnych platform blogowych, nie wymaga to znajomości tworzenia i projektowania stron. Prowadząc bloga możemy zarabiać wykorzystując programy partnerskie, reklamy ad sense, sprzedaż linków itp. Żadna z tych metod nie wymaga inwestycji. Co ważne, także wypromować naszego bloga możemy za darmo. Jedną z metod jest wpisywanie swojego bloga do darmowych serwisów ogłoszeniowych i katalogów stron. Warto skorzystać też ze stron, na których możemy umieścić artykuł z linkami do naszego bloga. Nie tylko promujemy bloga, ale też nasz wizerunek ekspertki. Warto pamiętać, że odpowiednia promocja bloga jest gwarancją sukcesu w e-biznesie.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena