Już po raz kolejny Państwowa Inspekcja Pracy przyznała wyróznienia firmom, które w szczególny sposób wyrózniają się pod względem przestrzegania prawa pracy i bezpieczeństwa. W kategorii powyżej 250 zatrudnionych pracowników zwyciężyła firma Eniro Polska, wydawca min. Panormay Firm.

Data dodania: 2009-10-14

Wyświetleń: 2353

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zaproszenie do konkursu przez Okręgowy Inspektorat Pracy połaczone było z pozytywną oceną przestrzegania przepisów prawa pracy uzyskaną w trakcie przeprowadzanych w ostatnich latach kontroli PIP. Firka biorące udział w konkursie musiały dobrowolnie poddać się audytowi kontrolnemu. W przypadku firmy Eniro Polska odbył się on w okresie od czerwca do sierpnia br. a przeprowadziła go Państwowa Inspekcja Pracy we wszystkich stałych biurach firmy w Polsce.

 - To dla nas bardzo duże wyróżnienie, zwłaszcza, że jest ono przyznawane przez najwyższy urząd kontroli przestrzegania prawa pracy, jakim jest Państwowa Inspekcja Pracy, podlegająca bezpośrednio pod Radę Ochrony Pracy w Sejmie RP. Stale pracujemy, wdrażamy narzędzia na rzecz tworzenia jeszcze lepszego, a przede wszystkim zgodnego z prawem środowiska pracy, w którym pracownicy mogą realizować cele własne i firmy - mówi Anna Strutyńska, Dyrektor Personalny w Eniro Polska. - Mamy powody do dumy, ponieważ tytuł ,,Pracodawca organizator pracy bezpiecznej" potwierdza, że jesteśmy rzetelnym pracodawcą, w pełni respektującym prawo pracy i dbającym o interesy pracownika - dodaje Anna Strutyńska.

Konkurs adresowany jest do pracodawców, którzy dbają o przestrzeganie prawa pracy, bezpieczeństwa i praworządności w swoich firmach. Organizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy. Celem konkursu jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa i prawnej ochrony pracy, a także inspirowanie pracodawców do tworzenia bezpiecznych i ergonomicznych miejsc pracy. Do konkursu mógł przystąpić pracodawca zgłoszony przez okręgowego inspektora pracy, organizacje pracodawców, związek zawodowy, organizację społeczną zajmującą się ochroną pracy, społecznego inspektora pracy lub pracownika służby bezpieczeństwa i higieny pracy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena