Z każdym rokiem rośnie liczba samochodów, poruszających się po naszych drogach. W związku z tym wzrasta również liczba zainteresowanych kupnem części i akcesoriów do aut rozmaitych marek. W odpowiedzi na potrzeby rynku powstaje coraz większa liczba sklepów, zajmujących się sprzedażą auto części.

Data dodania: 2009-10-12

Wyświetleń: 4398

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rynek motoryzacyjny, mimo kryzysu rozwija się co ma odzwierciedlenie w handlu częściami samochodowymi. Poszukiwane są nie tylko akcesoria do aut osobowych, ale też części i zamienniki do samochodów ciężarowych, dostawczych czy motocykli. W ofercie takich serwisów spotkać możemy spotkać części do samochodów różnych marek.

Polacy najczęściej pytają o auto części do Opla czy Volkswagena ale też o zamienniki do Forda, Skody. Dużym zainteresowaniem cieszą się również części do samochodów: Toyota, Mazda, Mercedes. Handlowcy nie ograniczają się do tradycyjnej formy prowadzenia działalności, często wykorzystują możliwości, jakie daje im sieć. Sklepy z częściami samochodowymi promują się za pośrednictwem Internetu, posiadają swoje strony, które ułatwiają kontakt z klientem. Może on wybierać z ogromnej bazy produktów, jakie oferuje mu rynek. Dzięki temu, może on prosto i szybko zamówić potrzebny produkt z zacisza własnego mieszkania. Nie musi martwić się o dostawę, tracić czasu na poszukiwania, które mogą okazać się bezowocne. Auto części, które oferują takie serwisy dostępne są praktycznie od ręki i dostarczana niemalże pod same drzwi zainteresowanego. Większość samochodów, poruszających się po polskich drogach, to auta sprowadzane z zagranicy, samochody używane, kilkuletnie. Często ich stan kwalifikuje się do natychmiastowego remontu, wymiany poszczególnych części. Tu właśnie pole do popisu mają sklepy oferujące auto części. W ich asortymencie znajdują się nie tylko nowe, ale i używane części samochodowe.

Po polskich drogach jeździ bardzo mało nowych samochodów, większość to auta co najmniej kilkuletnie. W czasie, gdy niemal na każdym kroku słyszy się o kryzysie, kierowcy również szukają okazji, żeby zaoszczędzić. Nic więc dziwnego, że wielu klientów pyta o używane autoczęści, a rosnąca konkurencja nie pozwala ich zaniedbywać. Tak naprawdę stanowią oni znaczna grupę nabywców części samochodowych.

Jedna z podstawowych reguł marketingu mówi, że zadowolony klient stanowi najlepszą reklamę i istnieje duże prawdopodobieństwo, że do nas wróci. Dlatego sklepy z auto częściami dbają nie tylko o szeroki wybór swoich produktów, ale i o profesjonalną, pomocna obsługę. Wszystko w trosce o dobre imię firmy. Na rynku motoryzacyjny pojawia się coraz większa konkurencja. Sklepy z częściami samochodowymi rywalizują pomiędzy sobą, tocząc walkę o potencjalnego nabywcę akcesorii motoryzacyjnych. Na tej rywalizacji jak zwykle najwięcej może skorzystać klient, wybierając najbardziej odpowiadającą mu ofertę z bogatego zaplecza, jakie oferuje rynek auto części.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena