O tym, że reklama może wypromować nieomal każdy produkt czy ideę, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dla wielu osób reklama kojarzy się ze spotami reklamowymi prezentowanymi w telewizji.

Data dodania: 2009-10-06

Wyświetleń: 1022

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zdjęcia ślubne mogą posłużyć jako element w kampanii reklamowej. Każda agencja reklamowa oczywiście ma swoją „filozofię działania” i strategię promocyjną.

Przede wszystkim istotne jest miejsce służące jako tło do zdjęć. Fotografia ślubna to nie hamburger sprzedawany w McDonaldzie. Nawet wykorzystując banalne tło fotografia powinna być na swój sposób wyjątkowa i przyciągająca uwagę. Dużo zależy do inwencji i kreatywności fotografa.

Jako tło do zdjęć w Krakowie można na przykład wykorzystać stare mury miejskie, gotyckie baszty czy budynek dawnego Arsenału Miejskiego.  

Arsenał Miejski został wybudowany w połowie XVI wieku w pobliżu Bramy Floriańskiej. Było to pod koniec rządów Zygmunta Augusta, ostatniego króla z dynastii Jagiellonów. Kraków był wtedy stolicą Rzeczypospolitej, która była wówczas jednym z największych państw w Europie. Z tego względu był ważnym strategicznie miastem narażonym na napady obcych wojsk. 20 lat po wybudowaniu Arsenału okazało się, że zagrożenie było jak najbardziej realne i Arsenał Miejski bardzo się przydał. Budowla była wykorzystywana do przechowywania broni: strzelb i dział oraz prochu.

W 1587 roku pretendentem do trony polskiego był arcyksiążę austriacki Maksymilian Habsburg. Chcąc uprzedzić innego pretendenta do tronu, Zygmunta Wazę, postanowił zająć Kraków. W październiku 1587 roku Maksymilian Habsburg podszedł z wojskami pod Kraków, ale miasta nie udało mu się zdobyć. Jeszcze przez parę miesięcy wojsko Maksymiliana Habsburga grasowało na granicach Rzeczypospolitej oraz w pobliżu Wielunia.

W połowie XIX wieku Arsenał Miejski został przebudowany. Podstawą przebudowy był projekt przygotowany przez Maurycego Ouradou. Obecnie znajduje się w Arsenale część zbiorów Muzeum Czartoryskich.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena