Jako laik, w takiej tematyce jak hale i konstrukcje stalowe, przyznam się bez bicia, że na hasła te trafiłam zupełnym przypadkiem. Jako była blondynka musiałam się oczywiście najpierw zastanowić, czy aby na pewno konstrukcje stalowe nie są mi w tej chwili niezbędne do życia.

Data dodania: 2009-09-30

Wyświetleń: 2663

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Poszukując w Internecie słowa ,, Hale'', mając na myśli raczej hale sportowe, wyszukiwarka zarzuciła mnie wynikami w stylu : hale stalowe, konstrukcje stalowe, budujemy hale itp. Po 20 minutach wewnętrznego dialogu doszłam jednak do wniosku, że żadne hale stalowe nie zmieszczą się pod moim blokiem. Koncepcja budowy krytego basenu niestety upadła. Za to nowe nazwy w moim prywatnym słowniku wzbudziły ciekawość.


Czym są hale ?


I tu pojawił się pierwszy problem. Drogą dedukcji odrzuciłam jednak trawiastą łąkę w górach, na której pasterze wypasają swoje owieczki. Do tej definicji nie pasowało mi za bardzo hasło konstrukcje stalowe, które też wyskoczyło w wynikach wyszukiwania. Zawsze jednak mogę się mylić. Uznałam więc, że hale to duże przestronne pomieszczenia lub całe budynki o podziale nawowym. Nawowym? Zaczęłam zastanawiać się czy kurs czytania ze zrozumieniem przyniósł jakiekolwiek efekty. Jednak sieć rozwiała czarne chmury wiszące nad moją głową wyjaśniając mi, że ,, pojęcie nawa używane jest dla określenia części hali oddzielonej rzędem słupów''. Dodała także ,że hale można podzielić ze względu na funkcję jakie spełniają. Wyróżniamy zatem hale widowiskowo-sportowe, hale fabryczno- przemysłowe, a także hale handlowo-targowe.


Hale stalowe

Pomimo kiepskiego początku już sama wpadałam na to, że hale stalowe to, to samo co hale, tylko budowane ze stali. Dowiedziałam się też, że stal jest stopem żelaza i węgla oraz, że hale stalowe są bardzo lekkie i szybkie w budowie. Najczęściej spełniają one funkcję fabryczno- przemysłową, ze względu na szybką budowę. Niektóre firmy stawiają je już w 30 dni! Czy są wytrzymałe ? Internet odpisał, że tak. Ja nie potrafię sobie wyobrazić jak budynki z blachy mogą być wytrzymałe. Przecież wszystkie blaszki się wyginają, łamią. No cóż, przecież Internet wie wszystko.

Konstrukcje stalowe

Nawet nie zaczynałam zbierać informacji o tym, czym są konstrukcje stalowe. Nie musiałam... były na stronie mówiącej o funkcjach, jakie spełniają hale. Nie przedłużając, konstrukcje stalowe to wszystkie obiekty ze stali, ale... oprócz hal stalowych. Nic dodać nic ująć.


A podobno Internet nie rozwija.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena