Obecnie  samochód to coś więcej niż tylko środek lokomocji. Dzisiaj auto określa stan majątkowy użytkownika i przyciąga wzrok  innych kierowców. Efekt „WOW” w przypadku auta można wyczarować za pomocą przemontowania kół stalowych na nowatorski wzór kół z aluminium.

Data dodania: 2013-01-25

Wyświetleń: 2093

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przykładając  znaczącą uwagę do poprawy wyglądu użytkowanego samochodu, wykonujemy wiele czynności. Transformacja, która najbardziej rzuca się w oczy to bezapelacyjnie nowe oblicze kół w postaci dobranego z wyczuciem modelu felg aluminiowych. Ta cecha alu felg skutecznie wypycha ze statystyk sprzedaży klasyczne "stalówki".

Każdy, kto w jakikolwiek sposób miał do czynienia z terminem tuningu optycznego, rozumie jak istotną wagę mają w nim obręcze ze stopów aluminium. To właśnie aluminiowe przesądzają o prezencji posiadanego środka lokomocji. Nowoczesny, klasyczny, czy sportowy – wynik jest uzależniony od odpowiednio dopasowanej obręczy. Sposób wytwarzania w postaci odlewu powoduje wręcz ogromne możliwości wytwórcom w uzyskiwaniu modeli. Trzeba przyznać, że przeważająca część firm obecnych na tym rynku znakomicie umie zrobić z tego użytek.

Felgi aluminiowe nadają się montażowo do bardzo szerokiej gamy pojazdów. Nie ma tu takiego rygoru dopasowania parametrów, np. pod względem parametru ET, jak ma to miejsce w przypadku felg stalowych. Natomiast decyzja o wyborze określonego modelu to już kwestia indywidualnych preferencji fana tuningu.

Ważnym  zagadnieniem  przy wyborze  felg aluminiowych, które mają podnieść niezwykłość wizualną, stanowi ich rozmiar. Większa średnica kół  to bardziej uwypuklony skutek finalny. Oczywiście należy się też kierować zdolnościami technicznymi  wersją pojazdu i wygodą podróżowania. Założenie kół o podniesionej średnicy wiąże się  m.in. z koniecznością zamontowania opon o niższym współczynniku wysokości, co nie jest  nazbyt polecane na krajowych dziurawych drogach.

O felgi  aluminiowe  powinno się  także należycie dbać. Systematyczne pielęgnowanie wpłynie pomyślnie na ich wygląd i  długotrwałość powłoki  zewnętrznej. Felgi aluminiowe, identycznie jak cały samochód, czyste wyglądają o niebo lepiej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena