Wbrew pozorom, samodzielne pomalowanie silnika nie jest wcale zadaniem nieosiągalnym. Jednakże, konieczne jest wyposażenie się w odpowiedni sprzęt i odpowiednie materiał, jak również zachowanie szczególnie ostrożności. Koniecznie również trzeba postępować wedle określonych wytycznych.

Data dodania: 2017-03-24

Wyświetleń: 3605

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak wykonać malowanie silnika - poradnik

Zdemontowany silnik

Na samym początku, zanim jeszcze w ruch pójdzie farba do silnika, trzeba odkręcić go i wyjąć z komory. Wiele osób próbuje tego uniknąć, gdyż nieco obawiają się demontażu silnika. Jednakże, jeśli zrobi się to z zachowaniem wszelkiej ostrożności nic złego się silnikowi nie stanie. Jeśli chce się natomiast dokładnie odnowić silnik, jego wyjęcie jest konieczne.

Przede wszystkim, nie jest absolutnie możliwe nałożenie odpowiedniej warstwy farby do silnika we wszystkich miejscach w których chce się to zrobić, jeśli silnik nie zostanie odkręcony. Jednakże, odkręcać trzeba go nie tylko ze względu na dokładność malowania. istotne jest to, aby podczas malowania silnika nie doprowadzić do zniszczeń innych elementów zlokalizowanych w jego otoczeniu.

Czyszczenie i usuwanie tłuszczu

Niestety, po wyjęciu silnika z komory nie można od razu przejść do  nakładania pierwszej warstwy farby do silnika. Nie jest to taka prosta sprawa. Przed podjęciem dalszych działań, konieczne jest staranne umycie silnika. Następnie natomiast, trzeba również usunąć z niego cały nagromadzony tłuszcz.

Warto pamiętać o tym, aby usuwanie tłuszczu jak i czyszczenie przeprowadzać odpowiednimi środkami. Ponadto, naprawdę warto się do tego przyłożyć. Okazuje się bowiem, że im lepiej wyczyszczony silnik, tym lepiej będzie przylegać farba do silnika. Ponadto, jej warstwy będą zdecydowanie gładsze.

Rozkręcanie silnika

W przypadku silnika samochodowego, nie jest wymagane raczej całkowite jego rozkręcenie, zanim nałoży się farbę do silnika. Inaczej wygląda sprawa z silnikiem z motocyklu. W tym przypadku, wskazany jest w zasadzie całkowity demontaż.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zanim zdemontuje się silnik trzeba upewnić się, ze jest się w stanie skręcić go z powrotem. Umiejętne złożenie silnika jest niezwykle wręcz istotne. Jeśli bowiem zrobi się to w nieodpowiedni sposób może dojść do rozszczelnienia silnika, które jest bardzo niepożądanym zjawiskiem.

Generalnie, można spokojnie samodzielnie używać farby do silnika zarówno w przypadku renowacji samochodu jak i motocyklu. Wskazana jest jednak ostrożność i duża ilość niezbędnej w tym wypadku cierpliwości.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena