Jeżeli planujecie budowę własnego domu i zastanawiacie się, jak powinien on wyglądać, jaki powinien być duży i ile powinien mieć pokoi, najlepiej zacząć od przeglądania gotowych projektów.

Data dodania: 2009-09-29

Wyświetleń: 3071

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeżeli planujecie budowę własnego domu i zastanawiacie się, jak powinien on wyglądać, jaki powinien być duży i ile powinien mieć pokoi, najlepiej zacząć od przeglądania gotowych projektów. W Internecie można znaleźć ich mnóstwo. Oprócz tego, że większość firm oferuje gotowe projekty domy, które na ich bazie powstają, często dostępne są w dwóch technologiach: murowanej i drewnianej. Materiały, których chcemy użyć do budowy naszego domu to po wyborze projektu, druga ważna rzecz, nad którą musicie się Państwo zastanowić.

Wróćmy jednak do wyboru projektu. Zdecydowanie się na gotowy projekt to nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy. Projekty, które oferowane są na stronach firm, są często wynikiem wieloletnich doświadczeń w zakresie budowania domów. Zwykle uwzględniają najczęściej przedstawiane przez klientów uwagi i oczekiwania dotyczące ich przyszłego miejsca zamieszkania.

Jakie jeszcze zalety mają gotowe projekty. Domy, które na ich bazie powstają są zwykle od lat „testowane" przez klientów danej firmy. Jeżeli dalej działa ona na rynku i realizuje zamówienia to znaczy, że większość osób jest zadowolona z wybranych przez siebie projektów. Inaczej firma szybko zyskała by złą sławę i musiałaby bardzo się napracować nad odzyskaniem swojej marki.

Jeżeli jednak gotowe projekty, które znajdziemy na stronie wybranej firmy nie odpowiadają nam, to nie wahajmy się napisać emaila i zapytać, czy jest możliwość przystosowania jakiegoś projektu do naszych potrzeb lub stworzenia zupełnie nowego. Zwykle firmy na swojej stronie zamieszczają projekty spełniające standardowe potrzeby większości osób, ale jeżeli potrzebujemy czegoś innego projektanci na pewno stworzą dopasowany do nas projekt.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena