Masaż jest jedną z najstarszych dziedzin wiedzy lekarskiej. Różnorodność form masażu i jego zbawienne działanie było znane już starożytnym. Współcześnie mamy do dyspozycji szczegółowo opracowaną wiedzę teoretyczną i szeroki wachlarz przyborów do masażu. 

Data dodania: 2009-09-27

Wyświetleń: 4667

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Masaż jest jedną z najstarszych dziedzin wiedzy lekarskiej. Różnorodność form masażu i jego zbawienne działanie było znane już starożytnym. Współcześnie mamy do dyspozycji szczegółowo opracowaną wiedzę teoretyczną i szeroki wachlarz przyborów do masażu. Zatem do dzieła.

Techniki masażu

Większość technik masażu opiera się na masażu klasycznym. Masaże bowiem, niezależnie od rodzaju, maja pewne wspólne cechy. Wszystkie mają za zadanie wywołanie zmian począwszy od skóry po zmiany głębsze na układ krążenia, nerwowy, hormonalny.

Podstawowe techniki masażu.

Głaskanie 

Technika, która zawsze zaczyna i kończy masaż. Zależnie od siły ucisku powoduje obniżenie lub podniesienie pobudliwości zakończeń nerwów czuciowych. Technika ta przyśpiesza usunięcie zrogowaciałego naskórka i zwiększa napięcie skóry.

Rozcieranie 

Technika ta prowadzi do silnego przekrwienia masowanych części ciała, ułatwia wchłanianie obrzęków, blizn i zrostów. Następuje rozgrzanie stawów i ścięgien, rozluźnienie mięśni, wzrasta elastyczność mięśni.

Wyciskanie

Odmiana głaskania głębokiego. Oddziałuje na skórę i tkanki głębiej położone. W masażu leczniczym stosuje się ją w celu zwiększenia szybkości przepływu krwi i limfy.

Ugniatanie 

Podstawowa technika w masażu klasycznym. Jej celem jest usunięcie produktów zmęczenia z mięśnia, przyśpieszenie jego ogólnej regeneracji po wysiłku czy uszkodzeniu. Technika ta jest stosowana przede wszystkim w celu pobudzenia mięsni i zwiększenia ich sprawności.

Oklepywanie 

Technika bardzo silnych bodźców mechanicznych. Reakcja mięśnia na nią jest porównywalna z reakcją na działanie impulsów prądów małej częstotliwości. Lekkie uderzenia działają uspokajająco i znieczulająco, silne zaś zdecydowanie pobudzająco. 

Wstrząsanie 

Wprawia w łagodny, drgający ruch masowane mięśnie. Wykonywane spokojnie działa rozluźniająco zaś wykonywane energicznie pobudzająco. 

Wibracja 

Polega na wykonywaniu bardzo szybkich ruchów o dużej. Stosuje się je głównie w masażu kręgosłupa oraz wzdłuż przebiegu nerwów obwodowych aby obniżyć nadmierną pobudliwość ośrodkowego układu.

Przedstawione techniki to pomoc dla ciebie, żebyś dodał do nich swoją fantazję i wykonał erotyczny masaż. Każda z tych technik może być stosowana na innej partii ciała. Twoja inwencja, udoskonalona o wiedzę z rodzajów masażu, może zdziałać cuda. Ale to nie wszystko.

Pomoce do masażu

Masaż erotyczny tym się różni od klasycznego, że ma na celu stymulację i pobudzenie podniecenia. Żeby tego dokonać potrzeba zarówno twojego dotyku jak i odpowiednich stymulatorów. W trakcie masażu powinieneś bowiem pobudzić jak największą ilość zmysłów.

wałki do masażu: jest duży wybór wałków do masażu, z małymi lub dużymi (czasami ostrymi) wypustkami, drewniane lub plastikowe, zamontowane na specjalnej ramie lub zaopatrzone w uchwyty; 

pajączek - przyrząd, który pozwala na stosowanie w trakcie masażu technik rozcierania i uciskania mięśni położonych przy kręgosłupie bez ryzyka obtarcia lub zadrapania skóry. 

fakirki - plastikowe klapki z niewielkimi bolcami dostosowanymi wysokością do budowy stóp;

urządzenia emitujące wibracje – dwa rodzaje: urządzenia zasilane prądem wyposażone w elektromagnes; aparaty, w których drgania specjalnej membrany wyzwalane są przez strumień wody;

olejki : 

- Olejek do masażu twarzy ERIS: Działa wzmacniająco na tkankę łączną, wygładza, opóźnia procesy starzeniowe. Zawiera oleju z pestek jabłek.

- Oliwka do masażu wielowitaminowa ZIAJA
Delikatna oliwka do pielęgnacji i masażu ciała. Zawiera zestaw witamin A, E i F. Stymuluje odnowę naskórka i reguluje procesy biochemiczne zachodzące w skórze.

-Bodyoil massageoil Ambra
olejek do masażu erotycznego z cennymi dodatkami: witaminą E, olejkiem Z jojoby, kiełkami pSzenicy. Bardzo śliski, bez barwników i konserwantów. Testowany dermatologicznie. O zapachu ambry.

- SPA Tonific Huile de Massage Corps Drenujący olejek do masażu ciała
Oliwka do masażu z wyciągami z roślin amazońskich i olejkami eterycznymi. Zawiera guaranę i zieloną herbatę, olejki eteryczne (cytrynowy, pomarańczowy, grejpfrutowy, geraniowy, z drzewa sandałowego).

- Olejek do masażu i kąpieli - Drzewko Różane
Mieszanka czystych olejów kosmetycznych: sojowego, z pestek winogron i migdału jest zbawienna dla każdego rodzaju skóry, szczególnie tej przesuszonej i wymagającej ochrony.

- Shunga Olejek Erotyczny
Aromatyzowany olejek do masażu erotycznego z efektem poślizgowym. Powoduje seksualne pobudzenie. Zapach passion lub wanilia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena