Język angielski jest niewątpliwie najbardziej popularnym językiem w Europie i oczywiście w Ameryce Północnej.Każde poczynania biznesowe prędzej czy później wymagać będą bliższego spotkania z tą mową. Popularność angielskiego w Polsce wyraźnie rośnie. Język ten ma stosunkowo prostą gramatykę, któ...

Data dodania: 2007-06-19

Wyświetleń: 4488

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

-2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Język angielski jest niewątpliwie najbardziej popularnym językiem w Europie i oczywiście
w Ameryce Północnej.Każde poczynania biznesowe prędzej czy później wymagać będą bliższego spotkania z tą mową.

Popularność angielskiego w Polsce wyraźnie rośnie. Język ten ma stosunkowo prostą gramatykę, której opanowanie nie wymaga dużego nakładu czasu. Głowny nacisk należy położyć na przyswojenie słówek, zwrotów (tak zwanych "idiomów") i niezwykle charakterystycznych dla tego języka przyimków.

Trudności w zrozumieniu i w tym, aby być zrozumianym będzie budzić prawidłowe używanie tzw. mowy zależnej i różnych postaci okresów warunkowych.

Wszystkim, którzy poważnie chcą rozwiązać te problemy proponuję zastanowić się nad okazyjnym zakupem pakietu pięciu podręczników, które spójnie omawiają wymienione problemy:


http://pakiet-angielski.zlotemysli.pl/edwardstanislaw.php

Najbardziej efektywną metodą nauki języka jest oswojenie się z nim w trakcie pobytu w kraju, gdzie się go używa. Mamy wtedy możliwość poznania tego, co nie jest objęte programem kursów oraz jesteśmy przymuszeni do nauki okolicznościami.

Zastanów się, np. w jaki sposób nauczyłeś się języka polskiego, który jest przecież zaliczany do jednego z najtrudniejszych języków świata. Czy chodziłeś do jakieś szkoły językowej? Czy ktoś Ci mówił, jak masz się uczyć? A może ktoś wpajał Ci reguły gramatyki polskiej? Wcale nie...

Jako bardzo mały chłopiec, czy dziewczynka - brałeś na swój warsztat pojedyncze słowo zasłyszane u rodziców i powtarzałeś je w kółko, nie zważając na błędy i myląc się nieustannie, do czasu... Następnie brałeś się za kolejne słówko i kolejne. Potem były już całe, pełne zdania. I to wszystko. Pojedyncze słówko - w tym właśnie zawiera się cały sekret.

Mowa zależna i tryb warunkowy bardzo często występuje w codziennej angielskiej mowie potocznej, natomiast rzadko jest przedmiotem kursów i cotygodniowych lekcji.

Podobnie niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że przyimki (prepositions) należą do kluczowych wyrazów w każdym języku. To właśnie od znajomości przyimków zależy zazwyczaj możliwość zrozumienia sensu wypowiedzi czy tekstu.

Angielskie przyimki (prepositions) są zwykle prezentowane w podręcznikach do nauki angielskiego i w gramatykach w dość ograniczonym wyborze, obejmującym na ogół kilkadziesiąt najpowszechniej używanych – zazwyczaj 30 do 40 wyrazów, czasem nawet jeszcze mniej. Brakuje natomiast objaśnienia znaczeń i przykładów użycia większości obecnych w języku angielskim przyimków, których jest przecież znacznie więcej.


Autorzy podręczników tworzących pakiet podchodzą niezwykle praktycznie do przyswojenia ważnej wiedzy powszechnie traktowanej w czasie nauki raczej drugoplanowo.

Dodatkową atrakcją tego zestawu jest możliwość korzystania z nagrań na 10 płytach CD oferowanych po niezwykle atrakcyjnej cenie. Przy obecnej technice można więc łatwo uzupełniać i ćwiczyć język angielski
także w podróży.

Zakup pakietu daje możliwość dużej oszczędności - zakup objęty jest gwarancją!

Zapisz się do Złotego Klubu, będzies mieć bezpłatny dostęp do fragmentów tych wspaniałych poradników,
zapraszam:

http://zlotemysli.pl/edwardstanislaw.php
Licencja: Creative Commons
-2 Ocena