Z reguły jest tak że, większa część ludzi jest niezadowolonych ze swojego życia.
Zazdrościmy tym, którym powodzi się o wiele lepiej, a może warto byłoby w takich chwilach pomyśleć o ludziach którym żyje się gorzej od nas samych?

Data dodania: 2009-09-23

Wyświetleń: 1888

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pomyśl o tych, którzy nie mogą chodzić bo są sparaliżowani, pomyśl o tych, którzy nie widzą, pomyśl o tych, którzy nie słyszą, o ludziach bezdomnych, o osobach nieuleczalnie chorych, czy teraz twoje życie wydaje ci się tak samo nieudane?? Zastanów się i ile masz możliwości! W porównaniu do tych ludzi jesteś szczęściarzem, tylko musisz to dostrzec!


„Daj sobie spokój z myśleniem o tym czego nie masz w życiu, a doceń to co masz!"

Norman V. Peale w swojej książce moc pozytywnego myślenia opowiada historię mężczyzny, który zwrócił się do niego po poradę, ponieważ uważał, że jest skończony i nie ma nic,
a wszystko co budował przez życie, zawaliło się.

Norman proponuje mu, wzięcie kartki papieru i spisanie wszystkich cennych rzeczy jakie mu pozostały.
Po rozmowie okazuje się, że ów mężczyzna:

a) posiada wspaniałą żonę, z którą spędził 30 lat małżeństwa
b) troje oddanych dzieci, które są gotowe go wspierać
c) przyjaciół, którzy go szanują i chcą mu pomóc
d) dobre zdrowie
e) uczciwość
f) wiara w Boga, dzięki, której uważa, że może znieść o wiele więcej niż bez niej

„Skupiaj się na tym, co najlepsze w twoim życiu - pomoże ci to stać się lepszym."

„Postawy są ważniejsze niż fakty" - dr Karl Menniger

Nagle okazuje się, że facet, który myślał, że nie ma w życiu nic wartościowego, uświadamia sobie, że nie jest tak jak myślał, że tylko wystarczyło spojrzeć na swoje życie poprzez inny punkt widzenia niż człowieka, który uważa, że nic mu się w życiu osiągnąć nie udało!

A ty? Czy koncentrujesz się w swoim życiu, na pozytywach? Czy dostrzegasz to co masz?

W każdej mojej książce powtarzam, aby zapisywać wszystko co jest dla nas istotne, tym razem też tak będzie.
Weź czystą kartkę i coś do pisania i wypisz na niej pozytywne rzeczy w twoim życiu, nawet te najdrobniejsze! Nie czytaj dalej, po prostu zrób sobie przerwę weź kartkę i wypisz to. Jeśli teraz tego nie zrobisz, wiem jak to się skończy, albo w ogóle tego nie uczynisz, albo zrobisz to za jakiś czas, lub co gorsza w ogóle o tym zapomnisz...


"Pomyśl, zadumaj się choć przez chwilę, doceń to co masz, wbrew temu co myślałeś wcześniej dojdziesz w końcu do wniosku, że twoje życie, nie jest takie złe, wręcz przeciwnie, bądź wdzięczny za to, że masz to co masz, nie wszyscy mają tak dobrze!"


Kiedy już będziesz miał taką listę, najlepiej będzie jak umieścisz ją w widocznym dla siebie miejscu, jeśli jednak nie chcesz tego robić możesz nosić ją ze sobą np. w portfelu. Taka mała rzecz, a tak cenna. Jak już wcześniej mówiłam w twoim życiu będą również złe dni, bo nie da się tego uniknąć, a wtedy właśnie ta cenna rzecz będzie uświadamiała ci, że twoje życie, ma w sobie wiele cudownych barw i wbrew temu co teraz czujesz czy przeżywasz jest ono dobre, a ty możesz być szczęśliwy, że je masz - doceniaj to.

W swojej pierwszej książce „Odwieczne Prawa Życia" powiedziałam iż:

Większość ludzi koncentruje całą swoją uwagę na tym, czego nie mają i w ogóle nie widzą rzeczy, za które trzeba podziękować.
Ludzie nie potrafią zobaczyć na przykład, że mają wspaniałą rodzinę, że wszyscy się kochają, że są zdrowi, że za oknem świeci słońce itd., itp.

Wdzięczność - jest bardzo istotna w życiu, każdego człowieka.
Nie musisz wymyślać jakiś zawiłych sformułowań - wystarczą słowa - np. dziękuję za to, że tyle dobrych rzeczy spotkało mnie w dniu dzisiejszym, dziękuję, że czuje się tak wspaniale, sam zauważysz, że jest wiele rzeczy, za które warto jest powiedzieć - DZIĘKUJĘ.

Wiedz proszę, że nie tylko za duże rzeczy warto dziękować - przecież nasze życie składa się ze szczegółów drobiazgów, bez których tak naprawdę mogłoby być nam źle.
Naucz się proszę dziękować również za małe rzeczy.....aż prosi się, aby użyć tu sformułowania „bo diabeł tkwi w szczegółach" - doceniaj każdą najmniejszą rzecz w życiu, która sprawiła ci radość."

Dziękując rób to z wewnętrzną radością, a kiedy zaczniesz dziękować chociażby za małą rzecz poczujesz się jeszcze bardziej szczęśliwszy.


„Naucz się być wdzięcznym i pielęgnuj ten jakże cenny nawyk."

Licencja: Creative Commons
0 Ocena