Moda stanowi bogaty zasób pomysłów. Warto z niej umiejętnie korzystać by poprawić swój wizerunek. Każdy mężczyzna powinien znać jej podstawowe zasady.

Data dodania: 2009-09-22

Wyświetleń: 5862

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Moda stanowi bogaty zasób pomysłów. Warto z niej umiejętnie korzystać by poprawić swój wizerunek. Każdy mężczyzna powinien znać jej podstawowe zasady.

Niedawno bardzo popularną tendencją w stroju, obserwowaną zwłaszcza w telewizji, było łączenie różnych wzorów. Często pojawiały się koszule w kratę i krawaty w paski. Dodatkowo, mieszanina krzykliwych kolorów powodowała, że dana osoba wyglądała dość ekstrawagancko.

Łączenie wzorów jest znacznie łatwiejsze, niż łączenie barw. Jeśli czujemy, że nasz zmysł zawodzi przy doborze ubrań, warto inwestować w klasykę. Klasyka jest zawsze w dobrym guście.

Podstawowe zasady odpowiedniego stroju podpowiadają, by nie łączyć skrajnie odmiennych wzorów. Dla przykładu, nie należy łączyć kratki z paskami, kwiatkami czy innymi wzorami. To samo dotyczy pasków.

5 zasad

Pionowe paski wyszczuplają.

Jest to cenna podpowiedź, gdy chcemy wyszczuplić sylwetkę. Koszula czy spodnie
W pionowe paski wydłużą sylwetkę i dodadzą parę centymetrów wzrostu.

Poziome paski poszerzają.

Niestety muszą z nich zrezygnować osoby otyłe. Jeśli jednak mamy proporcjonalnie zbudowaną sylwetkę, koszula w pionowe paski poszerzy barki i doda parę centymetrów w klatce.

Różne wzorów pasków.

Odzież w paski o różnej grubości nie prezentuje się dobrze. Lepiej, gdy paski są jednej miary i w podobnym odcieniu. Odradzam również paski w połączeniu z kratką.

Łączenie pasków.

Koszula w paski poziome i spodnie w pionowe tworzą wrażenie nieładu. Osoba ubrana w taki sposób prezentuje się nieelegancko.

Dopuszczalne wyjątki.

Gdy paski są mało widoczne na strukturze ubrania, można zaryzykować połączenie pasków o różnej grubości. Także zastosowanie pionowych i poziomych pasków nie bedzie raziło, jednak należy uważnie przyjrzeć się całości.

pomocne wskazówki

Zasada umiaru jest podstawą przy doborze ubrań. Projektanci mody podpowiadają różne, nieraz bardzo ekstrawaganckie zestawienia, na które raczej nie możemy sobie pozwolić na co dzień.

Inne są zalecenia dotyczące stroju na wieczór. Jeśli idziemy na oficjalne przyjęcie i zależy nam na dobrym wrażeniu, zastosujmy klasykę z odrobiną elegancji. Wspólne wyjście ze znajomymi czy impreza w klubie pozostawia w tej kwestii więcej luzu.

Jednak także tutaj odrobina zdrowego rozsądku nie zaszkodzi, tym bardziej, że nigdy nie wiadomo kogo spotkamy na swojej drodze. Poza tym, warto zawsze ubierać się zgodnie ze swoim stylem i czuć się dobrze w każdej sytuacji.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena