W każdym roku nastaje moment, w którym domownicy zadają sobie pytanie ile będzie kosztowało ogrzewanie domu tej zimy? Wszystko zależy głównie od tego, jakiego systemu grzewczego użyjemy oraz jakich paliw będziemy używać do ogrzewania domu.

Data dodania: 2009-09-20

Wyświetleń: 2912

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zbliża się zima i temat ogrzewania domu staję się coraz częściej poruszany w polskich domach. Rodziny zadają sobie pytanie ile będzie kosztowało ogrzewanie domu w tym sezonie grzewczym? Jakie paliwo wybrać oraz jakich kotły zastosować, aby nie zabrakło ciepła w domu.

Najczęściej stosowanymi instalacjami grzewczymi w Polsce są nadal grzejniki zasilane kotłami na węgiel. Jednak coraz częściej zamiast grzejników do ogrzewania domu stosuję się ogrzewanie podłogowe.

Ogrzewanie podłogowe jest to jeden duży grzejnik umieszczony pod posadzką. Ten rodzaj ogrzewania domu jest niezwykle skuteczny, ponieważ oddaje równomiernie ciepło na każde pomieszczenie. Takie ogrzewanie domu zwiększa niezwykle samopoczucie mieszkańców oraz wpływa dobrze na zdrowie człowieka, ponieważ posadzka jest ciepła i unika się w ten sposób przeziębień, które bierze się głównie z zmarzniętych nóg. Często spotykane są opinie na temat niezdrowego wpływu elektrycznego ogrzewani domu, są one jednak nie udowodnione naukowo, dlatego nie ma obaw przed ich montowaniem.

Usprawnienie ogrzewania podłogowego polega na dodaniu termoregulatorów w miejscu rozdzielacza wszystkich nici rur rozprowadzających wodę do pomieszczeń. A w każdym pomieszczeniu są termostaty wysyłające sygnał do termoregulatorów, które gdy jest zbyt ciepło zamykają się i otwierają, gdy jest zbyt zimno.

Jest to bez wątpienia skuteczna metoda na ogrzewanie domu jednak jeszcze dość kosztowna. Na szczęście z biegiem czasu postęp idzie do przodu i ogrzewanie domu staję się coraz ekonomiczniejsze a zarazem nowocześniejsze.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena