21-22 września br. w Warszawie odbędzie się konferencja dotycząca rynku telefonii internetowej, zorganizowana przez Informedia Polska. Podczas dwudniowych warsztatów zostaną przedstawione najważniejsze kwestie związane z rozwojem biznesu i technologii VoIP. Partnerami merytorycznymi wydarzenia są FreecoNet SA oraz Datera SA.

Data dodania: 2009-09-18

Wyświetleń: 2273

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Konferencja pełni rolę najnowszego kompendium wiedzy o rynku VoIP w Polsce i na świecie. Jej uczestnicy będą mogli prześledzić aspekty prawne, trendy, prognozy i technologie związane z rozwojem telefonii internetowej. Większość prelekcji, które poprowadzą przedstawiciele czołowych firm telekomunikacyjnych, będzie poświęcona poszukiwaniu złotej recepty na skuteczne i efektywne wdrożenie, zarządzanie i sprzedaż telefonii VoIP.

Wśród najciekawszych tematów znajduje się m.in. wykład Krzysztofa Malickiego - Prezesa Zarządu Datera SA, twórcy platformy FreecoNet. Przedstawi on najważniejsze zagadnienia związane z outsourcingiem systemów telekomunikacyjnych. Słuchacze będą mogli poznać zalety outsourcing'u, porady dotyczące sprzedaży i kupna systemów outsourcowanych, a także przykłady korzystania z tego typu usług. O tym, jak stworzyć udany model biznesowy na rynku VoIP opowie z kolei Jan Wyrwiński - Prezes Zarządu FreecoNet SA. Poruszy on podczas swojego wykładu kwestie związane ze skutecznym docieraniem do klientów oraz budowaniem ich długoterminowego zainteresowania ofertą VoIP. Ciekawą prelekcję - na temat praktycznych aspektów motywacji klientów do skorzystania z VoIP - będzie miał również Michał Pietrus, Key Account Manager w firmie FreecoNet. Podczas jego wykładu omówione zostaną również zaawansowane usługi dodane VoIP.

Uczestnicy konferencji będą także mogli się dowiedzieć więcej na temat najważniejszych aspektów prawnych, które dotyczą telefonii VoIP. Będą one dotyczyły m.in. odpowiedzialności prawnej za jakość połączeń w publicznej sieci i prawidłowość numeracji, a także zmian w przepisach, które umożliwiły przenoszenie numerów telefonów od operatorów tradycyjnych do VoIP. Inne ciekawe prelekcje omawiają m.in. - case study udanego wdrożenia telefonii i usług dodanych VoIP w firmie SuperHost.pl, tematykę rozliczeń i obsługi klientów w sieciach VoIP, usługi dodane VoIP z punktu widzenia operatora tradycyjnego, a także przyszłość VoIP.

„Właśnie teraz - w czasie spowolnienia gospodarczego - wiele firm szuka oszczędności i zastanawia się nad zastąpieniem kosztownej w utrzymaniu infrastruktury teleinformatycznej na telefonię internetową. Wiele firm z branży teleinformatycznej myśli też o wprowadzeniu do swojej oferty usług rozszerzających możliwości zwykłej telefonii (np. Wirtualne CallCenter i Wirtualne Faksy). Konferencja została zorganizowana z myślą o wszystkich tych przedsiębiorstwach. Eksperci z wiodących firm telekomunikacyjnych podzielą się z nimi wiedzą dotyczącą m.in. przewagi VoIP nad tradycyjną telefonią stacjonarną i komórkową. Podczas konferencji poruszone zostaną również praktyczne zagadnienia dotyczące wdrożenia usług dodanych. Omówione zostaną technologie, światowe trendy i prognozy, związane z telefonią internetową. Wszyscy, którzy zamierzają w przyszłości wdrożyć VoIP lub zacząć na nim zarabiać, będą mogli dowiedzieć się, jak to zrobić z sukcesem"- zachęca do wzięcia udziału w konferencji Krzysztof Malicki, Prezes Zarządu Datera SA.

Konferencja „Rynek telefonii internetowej VoIP" odbędzie się w dniach 21-22.09.2009 r. w Hotelu Polonia Palace w Warszawie. Rozpoczęcie o godz. 9.30. Więcej informacji o konferencji można znaleźć pod adresem: http://www.informedia-polska.pl/pl/warsztaty/rynek-telefonii-internetowej-voip.

Dodatkowe informacje o firmach
FreecoNet SA to platforma telekomunikacyjna dla użytkowników indywidualnych i małych firm, która integruje rozwiązania wielu operatorów i dostępne na rynku technologie telekomunikacyjne (VoIP, PSTN, GSM). FreecoNet umożliwia darmowe rozmowy telefoniczne pomiędzy abonentami różnych operatorów, jeśli tylko zarejestrowali oni swoje numery telefonów na platformie. Najniższe stawki przy połączeniach na numery niezarejestrowane gwarantuje TelArena - innowacyjny moduł FreecoNet, gdzie kilku niezależnych operatorów rywalizuje ceną o obsługę każdego połączenia i zawsze wygrywa ten, który zapewnia najniższą stawkę w danym kierunku. FreecoNet to również inne, zaawansowane rozwiązania: zestaw usług dodanych dla biznesu (m.in. Wirtualny Fax, IVR, Call Center) oraz FreecoNet Mobile dla telefonów komórkowych. Platformę obsługuje się przez intuicyjny panel www. Więcej informacji o FreecoNet: http://www.freeconet.pl.


Datera SA to firma technologiczna, która projektuje i wdraża nowoczesne, zaawansowane technologicznie rozwiązania telekomunikacyjne. W ofercie firmy znajdują się usługi w zakresie zarządzania infrastrukturą telekomunikacyjną, gotowe rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw (Serwer Call-eX), a także produkt klasy operatorskiej (System Carrier-eX). Datera SA jest twórcą platformy VoIP - FreecoNet, która integruje dostępne na rynku technologie telekomunikacyjne i oferuje usługę telefonii internetowej. Firma świadczy również usługi hostowane dla biznesu - IVR oraz Call Center. Rozwiązania Datery wykorzystywane są przez największe polskie firmy ubezpieczeniowe, instytucje finansowe, administracje publiczną i jednostki naukowe, jak też duże organizacje z sektora prywatnego, w tym operatorów telekomunikacyjnych. Z systemów wytworzonych i wdrożonych przez Datera korzysta codziennie kilkadziesiąt tysięcy abonentów. Firma posiada obecnie największy w Polsce zespół inżynierów zajmujący się rozwojem oprogramowania wykorzystującego protokół SIP. W tym zakresie prowadzi ona wspólne badania z największymi uczelniami technicznymi w Polsce, w tym z Wydziałem Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena